fot. UAE Team ADQ

Poznajemy coraz więcej oficjalnych składów na zaczynającą się już w poniedziałek 9. edycję La Vuelta Femenina by Carrefour.es. Na starcie 7-etapowego wyścigu zameldują się co najmniej 4 Polki – do Katarzyny Niewiadomej i Agnieszki Skalniak-Sójki dołączyły bowiem Karolina Kumięga i Aurela Nerlo.

24-letnia Karolina Kumięga znalazła się w bardzo mocnym składzie UAE Team ADQ. Jego liderką będzie aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata, 3. zawodniczka tegorocznego UAE Tour, 5. kolarka zeszłorocznego Tour de France Femmes… Można by tak długo wymieniać, a chodzi o Silvię Persico. 25-letnia Włoszka z pewnością będzie chciała powalczyć o końcowy sukces, a po drodze zgarnąć niejeden etap.

W składzie zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oprócz Karoliny Kumięgi mamy jeszcze jeden polski akcent – znalazła się w nim szosowa mistrzyni naszego kraju z 2013 roku, czyli Eugenia Bujak. Dziś urodzona na Litwie zawodniczka ściga się jednak ze słoweńską licencją, którą obrała w 2017 roku.

Zdjęcie

Z kolei wyraźnej liderki brak w zespole Massi – Tactic Women Team, w którego barwach od 1,5 roku jeździ Aurela Nerlo. 25-latka z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie mogła zatem liczyć na wolną rękę na którymś z etapów, a to urodzona w Głogowie wicemistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas z 2021 roku potrafi robić doskonale.

Poprzedni artykułGracia Orlová 2023: Jenny Rissveds wygrywa czasówkę i przejmuje prowadzenie
Następny artykułFestival Elsy Jacobs 2023: Marta Bastianelli pierwszą liderką
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments