fot. Canyon//SRAM Racing

Swój skład na 9. edycję La Vuelta Femenina ogłosiła drużyna Canyon//SRAM Racing. Niemiecki zespół reprezentowały będą m.in. dwie Polki – Katarzyna Niewiadoma i Agnieszka Skalniak-Sójka. Pierwsza z nich będzie jedną z faworytek klasyfikacji generalnej.

Canyon//SRAM Racing posyła do walki na hiszpańskich szosach bardzo mocny skład. Oprócz Polek znalazła się w nim m.in. wracająca do ścigania Chloe Dygert, a także mocne w trudnym terenie Pauliena Rooijakkers, Elise Chabbey, Ricarda Bauernfeind i Alice Towers. Niemiecka drużyna rzuciła zatem wszystkie siły na klasyfikację generalną, w której liczą na końcowy sukces.

Peleton przez 7 dni będzie miał w sumie do pokonania ponad 700km i 8500 metrów przewyższenia, a królewski etap zakończy się wspinaczką pod Lagos de Covadonga (16km; 7,4%).

Poprzedni artykułZ ziemi włoskiej do Polski – zapowiedź Karpackiego Wyścigu Kurierów 2023
Następny artykułPrimož Roglič: „Giro będzie polowaniem na sekundy”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments