Dziś w ramach 35. edycji wyścigu Gracia Orlová rozegrane zostaną 2 etapy. Przed południem panie zmierzyły się z jazdą indywidualną na czas, a w tej zwyciężyła Jenny Rissveds. Szwedka przejęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej z rąk Dominiki Włodarczyk z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

W ramach etapu 3a na zawodniczki czekało dziś 13,5km w czeskim Havířovie. Dobrze znana polskim kibicom miejscowość (w barwach Cyclo Team Havířov ścigali się rok temu m.in. Przemysław Kotulski, Jakub Obitko czy Kamil Siedlaczek) była gospodarzem dość prostej technicznie jazdy indywidualnej na czas – zawodniczki miały do przejechania jedną drogą 6,75km, następnie zawracały o 180 stopni i wracały tą samą szosą w miejsce startu.

Już o 9:01 rampę startową opuściła pierwsza z zawodniczek – Niemka Lisa Kromm (Maxx-Solar Rose Women Racing). Panie na trasę ruszały co minutę przez przeszło 2 godziny, a jako ostatnia do rywalizacji przystąpić miała o 11:08 liderująca w wyścigu Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław).

I… tyle wiemy. Tak jak wszystkie etapy posiadały obszerną relację tekstową, tak dziś na długo po zakończeniu rywalizacji nadal mieliśmy kompletną ciszę w eterze. Wreszcie do sieci trafiła pierwsza trójka, która niestety zawierała niedobrą dla polskich fanów informację – dzisiejszy etap wygrała Jenny Rissveds (Reprezentacja Szwecji) i to ona przejęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dominika Włodarczyk zajęła podczas tej próby 10. miejsce i spadła na 2. lokatę w klasyfikacji generalnej. W czołowej „10” utrzymuje się cały czas także inna z Polek – Dorota Przęzak, która jedzie w barwach naszej reprezentacji.

Wyniki etapu 3a w ramach 35. Gracia Orlová:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułTim Wellens: „Pierwsze dni po upadku były trudne i niezwykle bolesne”
Następny artykułLa Vuelta Femenina 2023: Karolina Kumięga i Aurela Nerlo ruszają na podbój Hiszpanii
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments