Foto: Il Giro di Sicilia

Dopiero 107. miejsce w prologu Tour de Romandie mogło być martwiące dla fanów i ekipy Alexeya Lutsenki. Jak się okazuje winną słabszej dyspozycji Kazacha była choroba, a konkretnie zakażenie koronawirusem. W związku z pozytywnym wynikiem testu i objawami 30-latek wycofał się z rywalizacji.

Alexey Lutsenko ostatnimi tygodniami naprawdę imponował formą. Kazach w pięknym stylu wygrał Giro di Sicilia, a następnie zajął 5. miejsce w Amstel Gold Race. Celujący w Tour de France zawodnik będzie musiał jednak teraz nieco odpocząć od ścigania – podczas Tour de Romandie uzyskał bowiem pozytywny wynik testu na covid-19.

30-latek miał być liderem Astana Qazaqstan Team na klasyfikację generalną szwajcarskiej etapówki. Brak najmocniejszego zawodnika z pewnością poskutkuje tym, że kazachski zespół ponownie przejedzie dość anonimowo kolejny wyścig World Tour, acz wciąż jeszcze w grze pozostaje Mark Cavendish i jego sprinterski pociąg, który powinien celować szczególnie w ostatni, dedykowany najszybszym kolarzom etap.

Poprzedni artykułRura na Kocierz 2023 już w maju!
Następny artykułEmanuel Buchmann wrócił na rower
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments