Alejandro Valverde był najlepszy w wyścigu gravelowym La Indomable otwierającym UCI World Series.

Jak widać dla Alejandro Valverde nie ma rzeczy niemożliwych. Niedawno informowaliśmy, że 42- letni Hiszpan stanął na czele Movistar Team Gravel Squad.

W minioną niedzielę podczas wyścigu La Indomable w Hiszpanii „El Bala” zadebiutował na szutrze i zrobił to we wspaniałym stylu. Rywalizacja rozgrywana była na dystansie 105 kilometrów, a Valverde dojechał na solo do mety. Drugi był Ismael Esteban Aguero, który stracił prawie pięć minut.

W wyścigu kobiet najlepsza była Carolin Schiff (Canyon-CLLCTV), która pokonała swoją koleżankę z ekipy Jade Treffeisen o ponad 14 minut. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Movistar Team Gravel Squad Hayley Simmonds. Na ósmym miejscu finiszowała Polka Monika Wrona.

Hiszpański wyścig był pierwszym z szesnastu, które należą do UCI Gravel World Series. Kolejne zawody odbędą się w RPA (Swartberg 100) oraz w Holandii (Gravel Fondo Limburg) już w przyszły weekend.