fot. Movistar Team

Hiszpanie wchodzą do gravelowego świata. We wtorkowe przedpołudnie poinformowali o stworzeniu gravelowego zespołu Movistar Team Gravel Squad z Alejandro Valverde, który zakończył karierę profesjonalnego kolarza szosowego w ubiegłym roku.

Kolarstwo gravelowe zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność. Po szutrach i lasach chętnie jeżdżą nie tylko amatorzy, ale także zawodowcy, dla których gravel jest miłą odskocznią od szosy i napięcia związanego z rywalizacją w tej dyscyplinie.

Drużyna Movistar chce zaznaczyć obecność w gravelowym świecie na poważnie. Po tym, jak stworzyła ekipę specjalizującą się w e-kolarstwie, powołała do życia Movistar Team Gravel Squad, który tymczasem tworzy czterech zawodników: Alejandro Valverde, Ivan Garcia Cortina, Ana Dillana oraz Hayley Simmonds.

Na zdjęciach promujących nowy zespół można zobaczyć Valverde w stroju marki Gobik, który nawiązuje do barw Movistaru, choć nieco się różni. Uwagę przyciągają nawiązujące do kolorów ziemi brązowe spodenki, skarpety w tych samych barwach oraz cieniowana koszulka, utrzymana w charakterystycznych niebieskich barwach drużyny z Nawarry.

fot. Movistar Team

Kolarzy Movistar Team Gravel Squad będzie można zobaczyć 23 kwietnia w wyścigu La Indomable (Almeria) oraz 29 kwietnia w imprezie The Traka (Girona).

Wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne daty startów oraz nazwiska zawodników, którzy powiększą skład nowego gravelowego zespołu.

fot. Movistar Team
Poprzedni artykułPello Bilbao wycofany z Itzulia Basque Country 2023
Następny artykułMathieu van der Poel pojedzie w Scheldeprijs
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments