Foto: PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

23 kwietnia, w niedzielę, w Miękini odbędzie się kolejna edycja największego w Polsce cyklu kolarskiego dla amatorów VeloBank Via Dolny Śląsk. Szosowy Klasyk Miękinia to wyścig, który już na stałe wpisał się do kalendarza wiosennych imprez kolarskich na Dolnym Śląsku i razem z sobotnią inauguracją cyklu Bike Maraton tworzy Kolarski Weekend w Miękini. To druga edycja szosowej dolnośląskiej serii, którą otworzył Ślężański Mnich, rozegrany tydzień temu w Sobótce.

Kolarze szosowi będą mieli do wyboru w Miękini dwa dystanse – PRO liczący 101 km i FUN, który będzie miał 50,5 km. Wyścig odbędzie się na rundach – każda z nich ma nieco ponad 25 km. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego i odpowiednio zabezpieczona. Prowadzi drogami Gminy Miękinia, mijając Mrozów, Wojnowice, Wilkostów, Księgninice, Głoskę, Lubiatów, Zabór Mały i Wielki oraz Klękę. Początek i koniec każdego okrążenia, a także start i meta wyścigu usytuowane są w centrum Miękini na ulicy Sportowej.

Tuż obok mieścić się też będzie biuro zawodów oraz miasteczko wyścigu i centrum wydarzeń Kolarskiego Weekendu. Biuro zawodów będzie otwarte już w sobotę, po zakończeniu Bike Maratonu, w godzinach 17:0 – 20:00, a w dniu wyścigu od 8:00 do 10:30. Pierwsze starty już o 11:00.

Cały czas działa system zgłoszeń i rejestracji zawodników: https://szosowyklasyk.pl

Będzie można zgłosić się też do udziału w zawodach na miejscu, tuż przed wyścigiem.

VeloBank Via Dolny Śląsk 2023 to dziesięć wyścigów i dziesięć dolnośląskich lokalizacji. Szosowych Klasyków mamy w tym gronie pięć: oprócz Miękini – następny w kolejności – w Złotoryi, czyli Złotą Wstęgę Kaczawy (4 czerwca), potem wyścig w Gminie Grębocice 5 sierpnia, a 15 sierpnia czeka na zawodników indywidualna jazda na czas z Kowar na Przełęcz Okraj w Karkonoszach. Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie odbędzie się 10 września.

Koniec cyklu i finał VeloBank Via Dolny Śląsk 8 października w Sobótce na Rundzie Spadających Liści.

Po więcej informacji na zapraszamy na https://viadolnyslask.pl i https://viadolnyslask.pl

 

Poprzedni artykułAleksandr Własow wycofał się z Tour of The Alps
Następny artykułTour of The Alps 2023: Simon Carr najlepszy z ucieczki
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments