fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Mamy dobre wieści dla wszystkich kibiców polskiego kolarstwa. 29 lipca w Poznaniu, Reprezentacja Polski stanie na starcie wyjątkowej edycji wyścigu Tour de Pologne, który obchodzi w tym roku 95 urodziny. Dzięki uzyskaniu przez Lang Team zgody od UCI, Czesław Lang zdecydował o przyznaniu drużynie dzikiej karty. 

Decyzja o przyznaniu dzikiej karty polskiej reprezentacji kolarskiej została podjęta przez organizatorów wyścigu w uznaniu za konsekwentnie osiągane wyniki i nieoceniony wkład w rozwój sportu. Udział drużyny w Tour de Pologne będzie również inspiracją i szansą dla wielu młodych kolarzy w Polsce.

To ważne dla nas organizatorów, ale przede wszystkim dla kibiców aby w polskim wyścigu zaprezentowała się nasza reprezentacja. Dodatkowo to szczególna jubileuszowa edycja i naprawdę nie mogłoby zabraknąć na starcie naszych chłopaków. To dla nich wielka szansa i wyróżnienie pokazać się w wyścigu rangi World Tour i ścigać się ze światową czołówką.

– skomentował swoją decyzję Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Do udziału Polaków, odniósł się także selekcjoner kadry, Tomasz Brożyna.

Jedną kwestią jest możliwość pokazania się w wyścigu światowego formatu, jakim jest Tour de Pologne, ale to też szansa na podniesienie swojego poziomu sportowego poprzez rywalizację z najlepszymi zawodnikami.

W 2022 roku, ulubieńcem polskich kibiców był Patryk Stosz (Voster ATS Team), który wygrał klasyfikację Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. Udowodnił on, że może bez kompleksów rywalizować z zawodnikami z drużyn World Tour.

Udział Reprezentacji Polski w imprezie najwyższej rangi, do tego przed własną publicznością to na pewno spore wyróżnienie, ale także wyzwanie dla zawodników. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych i życzymy udanego startu podczas 80. Tour de Pologne UCI World Tour.

Poprzedni artykułTour of the Alps 2023: Lennard Kämna wygrywa etap, Tao Geoghegan Hart nadal liderem
Następny artykułNajsłynniejsze kolarskie wydarzenia w dekadzie 2011-20 –  Paryż – Roubaix 2016
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Dobre wieści toby były gdy Tour de Balon obniżył kategorię do HC dzięki czemu mogłyby wystartować wszystkie polskie grupy CT. Za kilka lat byłoby ich więcej niż dwie. Na rozwój kolarstwa trzeba patrzeć całościowo. Dziś każdy ciągnie w swoja stronę