fot. Q36.5 Pro Cycling Team / Sprint Cycling Agency

Jeden z ciekawiej rozwijających się kolarzy ścigających się w drugiej dywizji, Walter Calzoni zdecydował się na przedłużenie swojej umowy z Q36.5 Pro Cycling Team. Nowy kontrakt jest ważny aż do końca 2026 roku.

Szwajcarska formacja, w której ścigają się m.in. Szymon Sajnok i Kamil Małecki, zadbała, by na utalentowanym 21-latku albo zarobić, albo mieć go za lidera na lata. Zwycięzca z Góry Chełm podczas zeszłorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego wykonuje w tym roku ogromny progres, a praktycznie każdy kolejny start kończy albo pokazując się swoją aktywną jazdą, albo zajmując jakieś dobre miejsce.

W tym roku Walter Calzoni zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour du Rwanda, był 9. w całym Settimana Internazionale Coppi e Bartali, gdzie do czasówki dzierżył trykot młodzieżowca i walczył o końcowe podium, a także był 8. w Per Sempre Alfredo czy 11. w Jaén Paraiso Interior.

Poprzedni artykułAkt pierwszy – zapowiedź Amstel Gold Race 2023
Następny artykułW cieniu faworytów #6: Amstel Gold Race mężczyzn
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments