Foto: http://Fellusch.com

Martina Fidanza (CERATIZIT-WNT Pro Cycling) wygrała po finiszu z grupki wyścig Ronde de Mouscron. 

Pięć rund wokół Mouscron pokonywały zawodniczki walczące o prymat w wyścigu Ronde de Mouscron. Łącznie do przejechania miały 120 kilometrów.

Na liście startowej mieliśmy trzy Polki. Były to: Daria Pikulik (Human Powered Health), Karolina Karasiewicz (Torelli) i Izabela Janusz (Team Grand Est – Komugi – La Fabrique).

Na pierwszej rundzie peleton podzielił się i dwie grupy dzieliło 30 sekund. Z pierwszej grupki na samotny atak zdecydowała się Eva van Agt (Team Jumbo-Visma).

50 kilometrów przed metą Holenderka miała 30 sekund przewagi nad kolejną grupą. Niestety kilka kilometrów dalej upadek zaliczyła Daria Pikulik (Human Powered Health) i Polka wycofała się z wyścigu.

Na rantach grupka goniąca po raz kolejny się podzieliła, a tempo dyktowały zawodniczki Uno-X Pro Cycling Team. 28 kilometrów przed metą Eva van Agt została doścignięta.

Kolejne kilometry to próby ataków, które jednak nie przyniosły powodzenia. 11 kilometrów przed metą w akcję zabrała się Femke de Vries (GT Krush Rebellease), ale także ona została doścignięta.

O zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybsza okazała się Martina Fidanza (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), która absolutnie nie dała szans rywalkom. Pięknie swoją młodszą siostrę rozprowadziła Arianna.

Kolejne miejsca zajęły Anniina Ahtosalo (Uno-X Pro Cycling Team) i Valentine Fortin (Cofidis Women Team).

Wyniki Ronde de Mouscron 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułSubiektywnym okiem #8: Chyba jestem w awangardzie do świata
Następny artykułGiro di Sicilia 2023: Filip Maciejuk u boku obrońcy tytułu
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments