fot. INEOS Grenadiers

Najmłodszy uczestnik Paryż-Roubaix od 1937 roku był o włos od ukończenia Piekła Północy. Joshua Tarling, bo o nim mowa, linię mety przeciął, acz uczynił to nieco za późno – otrzymał przy swoim nazwisku adnotację „po limicie czasu”. 19-latek z Walii jest mimo to z siebie dumny i nie ma co się mu dziwić.

Joshua Tarling, aktualny mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas, w momencie startu w Paryż-Roubaix miał dokładnie 19 lat i 53 dni. Dla Walijczyka to pierwszy zawodowy sezon w karierze, acz już podczas tego INEOS Grenadiers nieraz rzuca go na głęboką wodę, albowiem w kalendarzu Walijczyka znajdziemy już m.in. worldtourowe UAE Tour, Paryż-Nicea czy E3 Saxo Classic. Po tych startach przyszedł czas na Piekło Północy, w którym 19-latek nie tylko musiał walczyć z kolejnymi sektorami bruku, ale i ciężko pracować w pierwszej części na czele peletonu na rzecz Filippo Ganny.

Dwa razy upadłem, przebiłem niejedną oponę, więc mam już za sobą Paryż-Roubaix. To było super fajne. Miło było prowadzić peleton przez pierwsze bruki z Luke’iem. Potem upadliśmy, więc trzeba było gonić, żeby wrócić do pierwszej grupy. Na kolejnych sektorach złapałem dwie gumy i było dla mnie po wyścigu. To nie zmienia faktu, że powalczyłem, by wjechać na welodrom. Było super, nigdy nie widziałem takiego tłumu. Warto było tu przyjechać. Jestem zmęczony, ale mogę być dumny z siebie, prawda?

— opowiadał na mecie Joshua Tarling.

Limit czasu wyników 26 minut i 16 sekund, Walijczyk metę przeciął przeszło 6 minut później, ze stratą wynoszącą 32:46. 19-latek z INEOS Grenadiers nabrał jednak bezcennego doświadczenia, które za kilka, a może nawet kilkanaście lat może okazać się być kluczowym do walki na własne konto.

Poprzedni artykułGiro di Sicilia 2023: Filip Maciejuk u boku obrońcy tytułu
Następny artykułGiro di Sicilia 2023: Lista startowa wyścigu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments