fot. Mario Stiehl / Voster ATS Team

Kolejny rok z rzędu na starcie francuskiego wyścigu etapowego Circuit des Ardennes zobaczymy polskie zespoły. W tym roku będą to ekipy Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski.

Francuska impreza kategorii 2.2 od lat przyciąga polskich kolarzy i zespoły pochodzące z naszego kraju. Wyścig, który w przeszłości wygrywali Marek Rutkiewicz (2012) i Łukasz Wiśniowski (2014), będzie liczył w tym roku 4 etapy, a na liście startowej znalazła się dziesiątka biało-czerwonych.

W przeszłości w Circuit des Ardennes startowały m.in. Legia – Bazyliszek (2005), CCC – Polsat – Polkowice (2008, 2012), Bank BGŻ (2013), Wibatech 7r Fuji (2017, 2019), Voster ATS Team (2021, 2022) czy HRE Mazowsze Serce Polski (2022). Polski bilans, oprócz 2 wygranych w klasyfikacji generalnej, obejmuje także 2 zwycięstwa etapowe – Maćka Paterskiego z 2019 roku i Patryka Stosza sprzed 2 lat.

W tym roku biało-czerwony bilans poprawić spróbują zawodnicy dwóch zespołów jadący w składach:

  • Voster ATS Team: Maciej Paterski, Artur Sowiński, Piotr Brożyna, Mateusz Kostański, Jakub Murias, Mateusz Grabis
  • HRE Mazowsze Serce Polski: Eduard Grosu, Jeppe Pallesen, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Norbert Banaszek, Adam Stachowiak

Lista startowa Circuit des Ardennes 2023:

Dane dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułNajsłynniejsze kolarskie wydarzenia w dekadzie 2011-20 – Tour de France 2020 – 20. etap
Następny artykułJasper Philipsen i Mathieu van der Poel szczęśliwi po wczorajszym zwycięstwie i gotowi na Paryż-Roubaix
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

A po co komu w HRE obcokrajowcy? Ja mam kibicować Rumunowi czy Duńczykowi???