Świecką tradycją stają się „wysypy” nowości, prezentowanych przez firmy sprzętowe i odzieżowe tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu kolarskiego. Oczywiście, by być całkowicie uczciwym, powiedzieć należy, że ów już trwa znaczny czas, ale o ile starty na antypodach mają walory uroku i prezentowanych nowinek sprzętowych, o tyle bardziej tradycyjna, surowa szkoła kolarska odlicza dni do kampanii wiosennych klasyków. I dokładnie w tym czasie swoją nową kolekcję prezentuje nam Castelli – włoski producent odzieży.

Marka o charakterystycznym logotypie białego skorpiona przygotowała kilkanaście nowinek; poniżej ich wybór i prezentacja.

Free Aero RC Classic wersja letnia; 2023

Zgodnie z nazwą, w tym modelu letnich spodenek nacisk kładziony jest na właściwości aerodynamiczne. Jest to odświeżona wersja topowych spodenek Castelli. Nowoczesna tkanina Vortex zastosowana została dla zapewnienia wsparcia; tył wykonany został z tkanin Forza 2 oraz Lycra – wewnątrz spodenek – dla podniesienia i poprawy dopasowania. Szelki zostały zaprojektowane w sposób minimalistyczny z tkaniny Mesh, prócz wygody, także w celu podniesienia ich przewiewności.

Przedni panel spodenek to materiał Doppio V; charakteryzuje się lepszym wsparciem i poprawą komfortu.

Wkładka – Progetto X2 Air; przewiewna i komfortowa, spodenki w wersji L ważą 184 g. Castelli sugeruje najwyższy komfort ich używania w temperaturach od 15 do 35 st C.

Spodenki – w kolorze czarnym z białymi logotypami – dostępne są w czterech rozmiarach: M, L, XL, XXL.

Sugerowana cena detaliczna: 849 PLN

Unlimited Cargo lato 2023

Za nowoczesny krój spodenek odpowiada materiał Affinity Pro Lycra (zastosowany na wewnętrznej stronie nóg, wymagającej doskonałej rozciągliwości. Na nogawkach spodenek zastosowany jest materiał Vortex BLC, podnoszący walory aerodynamiczne. Unlimited Cargo to też zastosowane taśmy Giro4 – dające komfort i utrzymujące spodenki we właściwym miejscu – wygoda i komfort przede wszystkim. Szelki w spodenkach wykonane zostały z siateczki, podnoszącej wentylację; na bocznych panelach nogawek wszyte zostały kieszonki cargo – dwie dodatkowe kieszonki znajdziemy jeszcze na tylnej części szelek.

Wkładka – Kiss Air, podnosząca komfort, spodenki w rozmiarze M ważą 211 g. Sugerowany przez producenta zakres temperatur ich używania to temperatury między 15 a 32 st C.

Spodenki – wersja czarna – dostępne są w czterech rozmiarach: M, L, XL, XXL.

Sugerowana cena detaliczna: 599 PLN

Entrata 2 Lato 2023

Najbardziej kultowy, podstawowy model uniwersalnych spodenek kolarskich włoskiego producenta. W odróżnieniu od poprzednich modeli różni się on materiałem wykonania – jest nim Pro Dry Lycra, odpowiadającą za podniesienie kompresji spodenek i dodatkowo sprzyja zarządzaniu wilgocią. Spodenki wykonane są z ośmiu paneli, podnoszących poziom dopasowania, została także zastosowana taśma Giro3, podnosząca poziom utrzymania spodenek we właściwym miejscu. Szelki wyprodukowane zostały ze specjalnej siateczki, poprawiającej wentylację spodenek. Z tyłu wszyte zostały elementy odblaskowe, poprawiające bezpieczeństwo.

Wkładka – Kiss Air, podnosząca komfort użytkownika, spodenki w rozmiarze L ważą 173 g. Sugerowany przez producenta zakres temperatur używania spodenek waha się koszulki zawiera się w temperaturach między 15 a 32 st C.

Sugerowana cena detaliczna: 449 PLN

Koszulka Premio Lato 2023

Topowa koszulka Castelli. Bardzo elastyczna, dopasowana, i odprowadzająca wilgoć, wykonana z tkaniny poliestrowej z 26% dodatkiem elastanu. Rękawki wykonane zostały z elastycznej, prążkowanej siateczki, zapewniającej optymalne chłodzenie oraz aerodynamikę. Koszulka wykonana została w sposób bezkołnieżykowy – co sprzyja poprawieniu odczucia chłodu latem, dodaje też wrażenia lekkości. Dla usprawnienia użytkowania wszyty został samoblokujący suwak ze specjalną pętelką, ułatwiającą obsługę suwaka. Talia koszulki wykonana została w sposób bezszwowy, z wprasowaną w nią elastyczną silikonową warstwą z tyłu.

Koszulka oczywiście wyposażona jest w trzy standardowe kieszenie i jedną, zamykaną na zamek.

Koszulka (rozmiar M) waży 121 g. Sugerowany przez producenta zakres temperatur użytkowania jej zamyka się w przedziale między 16 a 32 st C.

Premio dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych (czarny, ciemnoniebieski) oraz w czterech rozmiarach: M, L, XL, XXL.

Sugerowana cena detaliczna: 739 PLN

Koszulka Unlimited Terra lato 2023

Koszulka, wyprodukowana z lekko luźniejszym krojem, do używania na szosie i w jeździe terenowej. Materiał to połączenie poliestru z elastanem, z doskonałą charakterystyką odprowadzania wilgoci. Tak, jak w wyższym modelu, w tej też zastosowane zostały trzy klasyczne kieszonki i jedna dodatkowa, zapinana na zamek.

Koszulka zapinana jest na częściowo zakryty materiałem zamek błyskawiczny YKK Vislon. Rękawki wykończone bezszfowo.

Koszulka produkowana jest w kolorze grafitowej szarości oraz w czterech rozmiarach: M, L, XL, XXL.

Koszulka w rozmiarze L waży 123 g. Sugerowany przez producenta zakres temperatur jej użytkowania to przedział między 16 a 35 st C.

Sugerowana cena detaliczna: 549 PLN

Koszulka Entrata VI lato 2023

Koszulka, wykonana z tkaniny o charakterystycznej nazwie Prosecco 3D, odpowiadającej za szybkie i efektywne odprowadzanie wilgoci. Na ramionach i bokach zastosowany został materiał Air Mesh dla poprawy komfortu noszenia oraz lepszej wentylacji. Rękawki wykonane techniką ostrego cięcia. Koszulka wyposażona została w trzy kieszonki, zabezpieczone gumką. Koszulka zapinana jest zamkiem YKK Vision, z wszytymi elementami odblaskowymi dla podniesienia bezpieczeństwa.

Sugerowany przez producenta zakres temperatur użytkowania koszulki zamyka się w przedziale między 16 a 38 st C. Koszulka w rozmiarze M waży 148 g. Dostępna jest w dwóch kolorach (kość słoniowa, czerń z dodatkiem czerwieni, oraz czarna z dodatkiem szarości i ciemnej zieleni) oraz w czterech rozmiarach: M, L, XL, XXL.

Sugerowana cena detaliczna: 369 PLN

Podkoszulek Meracolo SS Lato 2023

Topowa wersja uniwersalnego podkoszulka na chłodniejsze dni. Zastosowano w nim połączenie materiałów, odpowiadających za utrzymanie ciepła i wytrzymałości (merino i nylon) oraz elastanu (rozciągliwość). Dla wygody – lekki, minimalistyczny krój, ze zminimalizowaną ilości szwów. Nie podrażnia skóry.

Sugerowany przez producenta zakres temperatur użytkowania koszulki sugerowany jest między 4 a 15 st C. Koszulka w rozmiarze L waży 75 g.

Dostępna jest w jednym kolorze – szarym – i trzech rozmiarach: M, L, XL.

Sugerowana cena detaliczna: 329 PLN

Czapeczka Premio Lato 2023

Także topowa, odświeżona wersja czareczki z daszkiem. Wykonana została z rozciągliwej i oddychającej tkaniny poliestrowej. Wykonana została w sposób gwarantujący poziom ochrony przed słońcem na poziomie UPF 50+.

Bardzo uniwersalna, bardzo klasyczna, ze wzmocnionym daszkiem. Rozmiar uniwersalny. Kolor czarny i granatowy.

Sugerowana cena detaliczna: 159 PLN

Czapeczka A/C 2 Lato 2023

Także topowa, odświeżona wersja czareczki z daszkiem, z tym, że wykonana jest z oddychającej siateczki Mesh, gwarantującą doskonałą przewiewność.

Bardzo uniwersalna, bardzo klasyczna, ze wzmocnionym daszkiem. Rozmiar uniwersalny. Kolor czarny i biały.

Sugerowana cena detaliczna: 115 PLN

Skarpetki Fast Feet 2 Lato 2023

Zadaniem skarpet jest podniesienie aerodynamiki w czasie jazdy; jest to odświeżona wersja skarpety Rosso Corsa, ale z przebudowaną częścią, wystającą ponad but. Ta została wykonana z Lycry, z naniesionymi na niej żłobieniami, poprawiającymi współczynnik przepływającego powietrza.

Produkowane są w dwóch kolorach (białym i czarnym), i w rozmiarach dopasowanych następująco do rozmiaru stopy: S/M – zakres 36-39, M/L – zakres od 40 do 43 i XXL – 44 do 47.

Sugerowana cena detaliczna: 169 PLN

Rękawiczki Premio Lato 2023

Ciekawym zabiegiem, wprowadzonym przez włoskiego producenta, jest wprowadzenie systemu tłumienia drgań w nowym modelu rękawiczek (jest to CDS – Castelli Damping System). Są to dobrane żelowe wstawki, mające za zadanie podnieść komfort jazdy oraz podnieść pewność uchwytu kierownicy.

Mankiet rękawiczki zapinany jest na rzep; para waży 44 g.

Rękawiczki Premio dostępne są w dwóch kolorach (czarne i granatowe), i w rozmiarówce: L, M, XL, XXL.

Sugerowana cena detaliczna: 249 PLN

Dystrybutor: www.velo.pl

Poprzedni artykułItzulia Basque Country 2023: Marc Soler połamany po upadku w końcówce
Następny artykułScheldeprijs kobiet 2023: Lorena Wiebes wygrywa po raz 3. z rzędu
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments