Foto: Bart Hazen / SD Worx

Za nami 3. edycja Scheldeprijs dla pań. Triumfatorką tego wyścigu została wciąż niepokonana w tym wyścigu Lorena Wiebes, a kolejne pozycje zajęły Charlotte Kool oraz Chiara Consonni.

Na zawodniczki czekało dziś 131km ze startem i metą w Schoten. Żeńskie peleton, w stosunku do męskiego, nie zawitał zatem do Holandii, acz na panie czekało dokładnie te same 5 sektorów bruku, a z ostatniego Broekstraatu do mety pozostawało ledwie 6,7km.

W stawce znalazły się 4 Polki – Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind), Karolina Kumięga (UAE Team ADQ), Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo) i Izabela Janusz (Team Grand Est – Komugi – La Fabrique).

Panie pokonywały dziś trasę naprawdę szybko – po pierwszej godzinie średnia przekraczała 42km/h, a to powodowało, że nie zawiązał się żaden odjazd. Prób rzecz jasna było wiele, a aktywnie jechały m.in. zawodniczki Arkéa Pro Cycling Team, Lotto Dstny Ladies czy Team Coop – Hitec Products.

Na zawiązanie się ucieczki czekaliśmy jednak aż do drugiej połowy dystansu i pierwszych sektorów brukowanych – tam do przodu ruszyło 7 pań, a konkretnie były to Sara Van de Vel (Fenix-Deceuninck), Noëlle Rüetschi (AG Insurance-NXTG U23), Amandine Fouquenet (Arkéa Pro Cycling Team), Kelly Van Den Steen (Duolar-Chevalmeire Cycling Team), Babette van der Wolf (Lifeplus Wahoo), Katrijn de Clercq (Lotto Dstny Ladies) oraz Simone Boilard (St Michel – Mavic – Auber93 WE). Grupka wypracowała sobie maksymalnie minutę przewagi.

Na 16km przed metą uciekinierki wciąż utrzymywały około 45 sekund nad główną grupą, gdzie mocno pracował zespół UAE Team ADQ, w tym Karolina Kumięga, na rzecz Chiary Consonni. Na ich kole czaiły się zawodniczki Team SD Worx, które w tym wyścigu za liderkę miały jadącą w koszule mistrzyni Europy Lorenę Wiebes.

Peleton w końcówce pokazał swoją siłę i z łatwością dopadł do ucieczki już na 9km przed metą, a zatem niedługo przed ostatnim sektorem bruku. Ten minął spokojnie, ale niestety nie można tego było napisać o finałowych zakrętach – na 2100 metrów przed metą za plecami pociągu Team SD Worx doszło do dość dużej kraksy. Czołówka pozostała jednak nienaruszona, a holenderski zespół na 1,5km przed metą wciąż jechał w 6-osobowym składzie na czele stawki.

Tak perfekcyjne rozprowadzenie idealnie wykorzystała Lorena Wiebes, która została po raz trzeci triumfatorką Scheldeprijs. Bardzo blisko zdetronizowania królowej tego wyścigu była Charlotte Kool (Team DSM), a najniższym stopniem podium zadowolić musiała się Chiara Consonni.

Wyniki 3. Scheldeprijs kobiet:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułOdzież Castelli – nowości lato 2023
Następny artykułRégion Pays de la Loire Tour 2023: Erlend Blikra wygrywa, dublet Uno-X Pro Cycling Team
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments