Fot. Castelli

Odzież kolarska firmy Castelli od lat jest symbolem stylu, wysokiej jakości i innowacyjności. Nierzadko wyznaczała też trendy. Patrząc na letnią kolekcję włoskiego producenta pierwszym, co nasuwa się na myśl jest skoncentrowanie się przede wszystkim na dłuższych dystansach z tendencją do zjeżdżania z szosy. Nie oznacza to jednak, że zapomniano o rywalizacji.

Castelli Endurance Pro to wszechstronna koszulka stworzona z myślą o dłuższych jazdach łącząca w sobie wysoki poziom komfortu, doskonałe odprowadzanie wilgoci, szeroki zakres temperatur, pojemne kieszenie, ochrona przed słońcem, a także dobra aerodynamika. Za komfort odpowiada przylegający do ciała krój i rozciągliwe materiały, które nie powodują nadmiernego ucisku.

Cztery różne materiały odpowiadają za odprowadzanie wilgoci i zapewnienie komfortu w szerokim zakresie temperatur (od 16 do 35 stopni Celsjusza). Co więcej, blokują one 94% promieniowania ultrafioletowego. Nisko na plecach umieszczono trzy pojemne kieszenie, oraz czwartą z suwakiem. Zarówno krój, jak i materiał użyty na rękawkach i ramionach znany z topowych koszulek wyścigowych odpowiadają za właściwości aerodynamiczne. Koszulka Endurance Pro dostępna jest w czterech kolorach w rozmiarach od XS do 3XL w cenie detalicznej 499 złotych.

Castelli Unlimited Allroad jest odpowiedzią włoskiej firmy na tezę jakoby kolarstwo szutrowe potrzebowało własnego dress code. Nowa tkanina stworzona wspólnie z włoską firmą Borgini cechuje się niską masą i poziomymi pasmami, dzięki czemu świetnie odprowadza wilgoć, oraz rozciąga się w poziomie, a w pionie w bardzo limitowanym zakresie.

Oprócz tego blokuje do 98% promieniowania ultrafioletowego. Koszulka ma naturalny krój, a więc na korpusie jest prosta i rozszerza się w okolicy klatki piersiowej. Na plecach umieszczono trzy pojemne kieszenie, oraz czwartą z suwakiem. Koszulka Ultimate Allroad dostępna jest w czterech kolorach w rozmiarach od XS do 3XL w cenie detalicznej 459 złotych.

Castelli A Bloco to ulepszona wersja kultowej koszulki Squadra. Trzonem koszulki jest tkanina ProSecco Micromesh dzięki czemu jest ona lekka i szybkoschnąca. Boczne panele zwiększają przewiewność, a bezszwowa konstrukcja rękawów poprawia komfort.

Tylne kieszenie wykonane identycznie jak w topowych modelach wyścigowych dopełniają tą wszechstronną koszulkę. Castelli A Bloco dostępna jest w pięciu kolorach w rozmiarach od XS do 3XL w cenie detalicznej 399 złotych.

Castelli Free Unlimited to uzupełnienie kolekcji spodenek o model dedykowany kolarstwu szutrowemu. Jest to połączenie zalet wyścigowego modelu spodenek Free Aero RC z ochronnymi panelami Dyneema po bokach, oraz czterema kieszeniami. Tworząc te spodenki producent miał na myśli przede wszystkim komfort, za który odpowiadają m. in. topowa bezszwowa wkładka Progetto X2 Air, materiał Forza 2 zapewniający optymalny poziom kompresji mięśni, minimalistyczne szelki Free i wykończenie nogawek.

Umieszczone po bokach panele Dyneema zapewniają ochronę podczas upadku. Jeśli chodzi o kieszenie, to na nogawkach umieszczono po jednej, a na plecach dwie. Spodenki Free Unlimited dostępne są tylko w czarnym kolorze w rozmiarach od XS do 3XL w cenie detalicznej 879 złotych.

Dopełnieniem gravelowej kolekcji są skarpetki Castelli Unlimited 18 wykonane z tkaniny Q Skin z jonami srebra. Wzmocniono je na piętach i na palcach, a na łuku stopy umieszczono wspierające przeszycie. Wysokość skarpetek wynosi 18 cm. Dostępne są one w czterech kolorach i w trzech rozmiarach w cenie detalicznej 74,90 złotych.

Przegląd kolekcji kończymy tradycyjną czapeczką kolarską wykonaną z bawełny, w uniwersalnym i klasycznym kroju, dostępną w czterech kolorach.

Ostatnim z produktów na który chcemy zwrócić uwagę są rękawiczki Endurance, przeznaczone na dłuższe dystanse, z  systemem tłumienia drgań CDS (Castelli Damping System) oraz żelowymi wstawkami dla poprawy komfortu.

Jest to zaledwie namiastka nowości włoskiego producenta w letniej kolekcji, ale w mojej ocenie powyższe produkty są najciekawsze.

Dystrybutor: www.velo.pl

Poprzedni artykułRod Ellingworth spokojny o formę Toma Pidcocka
Następny artykułMałopolska Gran Fondo by Rafał Majka już za dwa tygodnie!
Oficer marynarki handlowej z wykształcenia i zawodu. Pracę na morzu łączy z pasją do kolarstwa, a w szczególności do klasyków. Ma jedną wadę - lubi pływać przed i biegać po rowerze.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments