Już tylko dwa tygodnie pozostały do kolejnej – wyjątkowej odsłony kolarskiego wydarzenia organizowanego przy udziale Rafała Majki. W tym roku wyścig będzie częścią eliminacji do Mistrzostw Świata Masters UCI Gran Fondo 2022.

Impreza, która od 2017 roku odbywała się jako Majka Days od początku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem zawodników – na starcie jej pierwszej odsłony stanęło łącznie blisko pół tysiąca zawodników. W kolejnych latach liczba ta rosła, co widać także w tegorocznej edycji. Choć do zakończenia elektronicznych zapisów zostało jeszcze kilka dni, to na liście startowej już teraz znajduje się 755 osób. Zdecydowaną większość stanowią rzecz jasna Polacy, ale na trasie pojawią się także uczestnicy z takich krajów jak Ukraina, Słowacja, Czechy, Austria, Belgia, Szwecja, Dania, Niemcy, Grecja czy nawet Portugalia.

W ramach imprezy odbędą się cztery wyścigi:

Czasówka – 20 kilometrów 

  • start pierwszego zawodnika 7 maja 2022 o godzinie 12
  • profil i mapa trasy >>TUTAJ<<

Adventure – 30 kilometrów 

  • start 8 maja 2022 o godzinie 10:30
  • profil i mapa trasy >>TUTAJ<<

Medio Fondo – 72 kilometry

  • start 8 maja o godzinie 10:15
  • profil i mapa trasy >>TUTAJ<< 

Gran Fondo – 105 kilometrów

  • start 8 maja o godzinie 10:00
  • profil i mapa trasy >>TUTAJ<< 

Zawodnicy będą podzieleni również ze względu na kategorię wiekową: 19-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79 lat oraz płeć. Każda z kategorii będzie nagradzana osobno.

Na (lub przy) trasie wyścigu będzie można spotkać postaci znane z peletonu – przede wszystkim Rafała Majkę, ale też dawnych kolarskich bohaterów – np. Lechosława Michalaka – wielokrotnego mistrza Polski i zwycięzcę Tour de Pologne z 1977 roku. W rozmowie, która jakiś czas temu pojawiła się na naszym portalu mówił o tej imprezie:

To bardzo ładny wyścig, a teraz jest zaliczany do serii Gran Fondo Puchar Świata Masters.  Już w zeszłym roku tam jechałem i zająłem drugie miejsce. Bardzo lubię się tam ścigać. Są trudne  podjazdy, organizacja, za którą odpowiada Grzegorz Golonko, jest na wysokim poziomie. Teraz także zamierzam się tam wybrać.

Jeśli i Ty planujesz wziąć udział w tym wyścigu, możesz zapisać się za pośrednictwem tej strony. Warto zrobić to jak najszybciej – ci, którzy zdecydują się na to do końca kwietnia, zapłacą o 50 złotych mniej, niż ci, którzy zrobią to później.

Więcej informacji o wyścigu znajdziesz w artykule, który pojawił się na Naszosie.pl w styczniu, a także na stronie wydarzenia.

Poprzedni artykułPrzegląd odzieży Castelli – lato 2022
Następny artykułTour of the Alps 2022: Thibaut Pinot z upragnionym etapem, Romain Bardet z generalką
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments