Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć rower w 2023 r.? Na rynku dostępne jest wiele firm oferujących polisy rowerowe. Wybór zależy od wielu czynników takich jak zakres ochrony czy cena ubezpieczenia. Ubezpieczenie roweru 2023 możesz kupić m.in. w CUK Ubezpieczenia. Dedykowana oferta od PZU spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

W jakich sytuacjach chroni ubezpieczenie roweru?

Kupując polisę rowerową, pamiętaj, by wybrać ubezpieczenie, które obejmie ochroną nie tylko Twój jednoślad, ale również Ciebie. Kompleksowa ochrona, jaką zapewnia polisa dostępna w CUK Ubezpieczenia, pozwoli Ci bezpiecznie poruszać się Twoim rowerem.
Ubezpieczenie chroni w następujących sytuacjach:

NNW rowerzysty – jest bazą każdej polisy. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje wypłatę świadczenia w sytuacji, gdy podczas jazdy rowerem ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi. Nie ma znaczenia czy jesteś właścicielem roweru, czy poruszasz się rowerem innej osoby – ochrona ubezpieczeniowa działa cały czas. Zakres świadczeń NNW obejmuje m.in. świadczenie z tytułu śmierci, wypłatę świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (1 % świadczenia za 1 % orzeczonego uszczerbku) oraz zwrot kosztów nabycia protez i środków pomocniczych.

OC rowerzysty – ubezpieczenie chroni w sytuacji, gdy podczas jazdy na rowerze wyrządzisz szkodę na mieniu lub szkodę na osobie innym uczestnikom ruchu, np. gdy potrącisz pieszego, który wskutek wypadku dozna uszczerbku na zdrowiu.
Casco roweru – gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie uszkodzenia, zniszczenia oraz kradzieży i rabunku roweru lub jego wyposażenia. Polisa zapewni Ci wypłatę pieniędzy również w sytuacji kradzieży ze stojaka rowerowego. Takie ubezpieczenie możesz mieć już za 4-5% wartości roweru!

Bagaż – ubezpieczenie zapewnia ochronę bagażu w razie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty w wyniku zdarzeń losowych, akcji ratowniczej, wypadku rowerowego czy rabunku.
Ochrona ubezpieczeniowa działa nie tylko w Polsce, ale nawet na terenie całego świata. W zależności od tego, jakiej ochrony potrzebujesz – sam wybierasz zakres, jaki Cię interesuje. Ubezpieczenie możesz kupić zarówno na cały rok, jak i tylko na sezon rowerowy (7 miesięcy).

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru w 2023 roku?

Koszt ubezpieczenia roweru może się różnić w zależności od wielu czynników takich jak zakres ochrony, wybrane sumy ubezpieczenia, wartość roweru, czas ochrony oraz region geograficzny, w którym rower będzie przez Ciebie używany. Ubezpieczenie NNW na sezon możesz kupić już od 37 zł.

Gdzie można kupić ubezpieczenie roweru w 2023?

Ubezpieczenie roweru 2023 możesz kupić w CUK Ubezpieczenia. Przed zawarciem polisy warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Sprawdź na www.cuk.pl/ubezpieczenie-roweru, ile kosztuje ubezpieczenie roweru dopasowane do Twoich potrzeb. Koszt ubezpieczenia roweru 2023 jest bardzo niski w porównaniu do ochrony, jaką proponuje towarzystwo. Warto zdecydować się na takie ubezpieczenie, by mieć pewność, że żadna sytuacja na drodze nas nie zaskoczy.

Poprzedni artykułNajstarszy flandryjski klasyk – zapowiedź Scheldeprijs 2023
Następny artykułItzulia Basque Country 2023: Marc Soler połamany po upadku w końcówce
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kolarówka
Kolarówka

Proszę tylko zwrócić uwagę że ubezpieczenie to wyklucza wyczynowe uprawianie sportu. Jakikolwiek wyścig wyjazd z grupa a już na pewno posiadana licencja jest podstawą do odmowy świadczenia. Dlatego warto kupić dedykowane ubezpieczenie.

Daniel
Daniel

I obowiązuje do 10000 wartości roweru

Daniel
Daniel

Ale gdzie tu jest ubezpieczenie roweru dosłownie jak kradzież lub jak zniszczy mi się koło czy rama roweru? Tytuł wprowadzą w błąd

Łukasz
Łukasz

krajowyrejestrowerowy.pl ubezpieczenie realizuje Hestia do 25000 wg mnie najlepsze na rynku.

Adrian
Adrian

Można ubezpieczyć rower też na wyższą kwotę, powyżej 25 tyś. zł. Jednak to jest kwestia do dogadania z ubezpieczycielem. Wg mojej wiedzy i doświadczenia na rynku polskim tylko PZU ma taką indywidualne podejście. Sam mam takie ubezpieczenia. Trzeba jednak mieć dobrego agenta, żeby mógł wynegocjować akceptowalną cenę za składkę. Można ubezpieczyć rower na cały rok lub tylko chyba na 7 miesięcy. Obszar może obejmować Polskę, jak i inne kraje z wykluczeniem USA i jeszcze kilku innych krajów. Od razu dodam, że nie jestem agentem ubezpieczeniowym i nie promuje żadnego TU. Jakieś 2 lata przy kupnie nowego roweru sam zainteresowalem się tym tematem i trochę rozpznałem rynek. Już drugi rok posiadam takie ubezpieczenie, więc jest to nadal aktualne.