Zawodnicy ścigający się w niemieckiej etapówce dla juniorów mieli dziś do pokonania dwa etapy – indywidualną jazdę na czas i odcinek ze startu wspólnego. W walce z czasem 5. miejsce zajął Dawid Wika-Czarnowski, który w „generalce” plasuje się na 7. pozycji.

Drugiego dnia zmagań w Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt rozegrane zostały dwa etapy. O poranku młodzi kolarze rywalizowali w całkowicie płaskiej, 11-kilometrowej indywidualnej jeździe na czas, natomiast po południu ścigali się na 62-kilometrowej trasie na etapie ze startu wspólnego. Również była ona pozbawiona trudności terenowych.

W wyścigu bierze udział ALKS Stal Grudziądz (Tomasz Błażejewski, Kacper Jabłoński, Jan Kaczmarzyk, Wiktor Kurek, Igor Włodarczyk, Nikodem Siałkowski), Reprezentacja Polski (Wiktor Gałdyn, Igor Kierejewski, Dawid Łątkowski, Dawid Wika-Czarnowski, Marceli Pera, Szymon Wiśniewski) oraz Adam Pešek z Roman Kreuziger Cycling Academy.

Spośród Polaków, najlepszy czas na pierwszym etapie wykręcił Dawid Wika-Czarnowski, który stracił tylko 7 sekund do zwycięzcy – Paula Fietzke (Team Auto Eder) – i uplasował się na piątej pozycji. Podium uzupełnili Louis Leidert (Team Rose NRW) i Theodor August Clemmensen (Team Auto Eder). W czołowej dwudziestce czasówkę ukończył też Dawid Łątkowski (18.).

Etap ze startu wspólnego został zdominowany przez kolarzy Team Auto Eder, którzy w trójkę odjechali od rywali. Jako pierwszy przeciął linię Martin Barta, a kolejne pozycje zajęli Paul Fietzke i Theodor August Clemmensen. Najwyżej z Polaków, na 25. pozycji, finiszował Marceli Pera.

Przed ostatnim odcinkiem liderem wyścigu jest Paul Fietzke, a siódme miejsce zajmuje Dawid Wika-Czarnowski, który traci do niego niespełna 1,5 minuty.

Wyniki etapu 2a Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt 2023:

Wyniki etapu 2b Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułMichał Gołaś: „Podium byłoby dla nas satysfakcjonujące” [wywiad]
Następny artykułPodcast | Wielka trójka, jeden puchar, będzie bójka – zapowiedź Ronde van Vlaanderen 2023