fot. UEC

W Niemczech rozpoczął się w piątek prestiżowy wyścig dla juniorów – rozgrywany po raz 46. Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt. Pierwszy etap ze startu wspólnego zakończył się sprintem z peletonu, który wygrał Karl Kurits, a pierwszą dziesiątkę zamknął Wiktor Gałdyn.

Pierwszy etap był rozgrywany w pobliżu miejscowości Drebkau i liczył 72km – zawodnicy kręcili się na 16-kilometrowej, niezbyt skomplikowanej rundzie. Na starcie zameldowały się dwie polskie ekipy – nasza reprezentacja, a także ALKS Stal Grudziądz.

fot. Procyclingstats

Wyścig, który w 2019 roku wygrał Michał Gałka, zaczął się etapem, który zakończył się sprintem z bardzo dużego peletonu. Dublet ustrzelili kolarze Team Auto Eder – jednej z największych kuźni talentów w tej kategorii wiekowej. Wygrał 17-letni Estończyk Karl Kurits przed 16-letnim Czechem Krystofem Kralem, a podium uzupełnił reprezentant gospodarzy – 17-letni Louis Leidert (Team Rose NRW). W pierwszej dziesiątce uplasował się Wiktor Gałdyn (Reprezentacja Polski). Przed kolarzami jeszcze 3 etapy – jutro start wspólny i czasówka, a także niedzielna rywalizacja.

Wyniki 1. etapu Internationale Cottbuser 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułRonde van Vlaanderen 2023: Alpecin-Deceuninck gotowe na przejęcie kontroli
Następny artykułCiekawe przetarcie – zapowiedź Gran Premio Miguel Indurain 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments