fot. Tour de Pologne

Wschodząca gwiazda sprintu Gerben Thijssen na dłużej zostanie w Intermarché – Circus – Wanty. Sprowadzony do tej ekipy w 2022 roku z Lotto Soudal zawodnik przedłużył właśnie kontrakt do końca sezonu 2025.

Gerben Thijssen ostatnimi czasy zaliczył gigantyczny progres. Do zeszłego roku miał on bowiem w swoim dorobku jedynie pomniejsze wygrane w wyścigach młodzieżowych czy najniższej kategorii UCI, ale w 2022 roku worek z zwycięstwami Belga otworzył się na dobre.

Najpierw kolarz Intermarché – Circus – Wanty wygrał etap 4 Dni Dunkierki, a w sierpniu nastąpiła piękna poprawka w postaci triumfu podczas Tour de Pologne na odcinku z metą w Zamościu. Dalej przyszły sukcesy w Gooikse Pijl, kontrowersyjna wygrana z Calebem Ewanem w Grote prijs Jean – Pierre Monseré i ostatnio w zwycięstwo w Bredene Koksijde Classic.

Poprzedni artykułAllan Peiper jednak nie będzie dostępny dla Tadeja Pogačara
Następny artykułRemi Cavagna po pierwszej wygranej od Tour de Pologne 2021
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments