fot. UAE Team Emirates

Na początku stycznia internet obiegła wiadomość, że do pracy w UAE Team Emirates powróci ojciec największych sukcesów Tadeja Pogačara – 62-letni Allan Peiper. Przeszło 2 miesiące później okazuje się jednak, że Australijczyk nie doszedł do porozumienia ze swoim byłym zespołem.

62-letni Allan Peiper przez wielu jest uznawany za autora pierwszej wygranej w Wielkiej Pętli przez Tadeja Pogačara, która miała miejsce w 2020 roku. To właśnie on miał podkreślać rolę finałowej czasówki na La Planche des Belles Filles, także i jego pomysłem miała być zmiana roweru. Niedługo później Allan musiał jednak opuścić zespół z powodu nowotworu.

Wydawało się, że Allan Peiper tej zimy powrócił do formacji World Tour z Bliskiego Wschodu jako doradca i analityk. Plan był taki, że ten miał się skupić wyłącznie na przygotowaniach Tadeja Pogačara do Tour de France 2023, ale ta zamierzona współpraca została ostatecznie anulowana.

Nie udało nam się dojść do porozumienia w sprawie strategii i dokładnego uściślenia mojej roli w zespole. Ostatnio miałem ciężki okres przez kilka tygodni. Pomiędzy moimi zabiegami mam tylko małe okienka, w których mogę poświęcić się pracy. UAE Team Emirates podjęło jednak decyzję, że to okno jest teraz dla mnie ponownie zamknięte

– powiedział rozczarowany Allan Peiper w rozmowie z Het Laatste Nieuws.

Poprzedni artykułPrezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego nie wystartuje w kolejnych wyborach
Następny artykułGerben Thijssen na dłużej w Intermarché – Circus – Wanty
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments