Za nami intensywna kolarsko sobota. W związku z tym zamiast osobnych podsumowań przygotowaliśmy dla Państwa jedno, zbiorcze z mniejszych imprez, które miały miejsce szóstego dnia tygodnia.

Zacznijmy od Classic Loire Atlantique – francuskiego wyścigu jednodniowego pierwszej kategorii. Zawodnicy rywalizowali tam na kilkunastu pofałdowanych rundach, a z dystansem 183km zmierzyli się dwaj Polacy – Alan Banaszek i Stanisław Aniołkowski z Human Powered Health.

O wygranej zadecydował finisz z dużego peletonu, w którym znalazło się niemalże 50 kolarzy. Najszybszy okazał się być kochający tego typu pagórkowaty teren Axel Zingle (Cofidis), a za plecami 24-latka metę przecięli ledwie 20-letni Laurence Pithie (Groupama-FDJ) i 23-letni Maikel Zijlaard (Tudor Pro Cycling Team). Obaj Polacy niestety nie ukończyli zmagań.

Wyniki Classic Loire Atlantique 2023:

Także we Francji, acz w nieco innej jej części, rywalizowały także panie. Dziś czekał na nie drugi z trzech etapów w ramach premierowej edycji Tour de Normandie Féminin. Ten odcinek był nieco bardziej pofałdowany, a na lokalnych rundach do pokonania były dwie mniejsze górki – na tej drugiej znajdowała się meta.

Wczoraj w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie Polski, dziś niestety się to nie udało. Wygrała na solo 21-letnia Cédrine Kerbaol (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), a 8 sekund później, za jej plecami o drugie miejsce walczył duży peleton. Jako 11. metę przecięła Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław), 16. była Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing), a 17. miejsce zajęła druga z zawodniczek MAT Atomu – Katarzyna Wilkos.

Wyniki 2. etapu Tour de Normandie Féminin 2023:

Reprezentacja Polski juniorów oraz Copernicus CCC Toruń stanęły za to na starcie belgijskiego, prestiżowego Guido Reybrouck. W tym roku wyścig ten nie jest klasykiem, a imprezą dwudniową – dziś rozegrano jazdę indywidualną na czas. W tej biało-czerwonym nie poszło najlepiej – praktycznie wszyscy zajęli odległe miejsca, niemniej jutro jest szansa na odkucie się i nawiązanie do zeszłorocznych wyników – wówczas 2. był Hubert Grygowski, a 4. miejsce zajął Marek Kapela.