fot. ©Quick-Step Alpha Vinyl - ©Wout Beel - Photo credit: ©Wout Beel

Jedną z pierwszych drużyn, które ogłosiły swój skład na Volta Ciclista a Catalunya, jest Soudal – Quick-Step. Liderem zespołu będzie Remco Evenepoel, dla którego jest to kolejny etap przygotowań do Giro d’Italia.

Niedawno mieliśmy okazję śledzić pierwszą rywalizację głównych faworytów Tour de France w sezonie 2023 – w przyszłym tygodniu w szranki staną dwaj pretendenci do zwycięstwa w Giro d’Italia, Primož Roglič (Jumbo-Visma) oraz Remco Evenepoel (Soudal – Quick-Step), zmierzą się w Volta Ciclista a Catalunya.

Aktualny mistrz świata, który zadebiutuje w hiszpańskim wyścigu, będzie oczywiście liderem swojej drużyny. W tym sezonie Belg wystartował w dwóch wyścigach – Vuelta a San Juan Internacional i UAE Tour. Argentyńską etapówkę ukończył on na siódmej pozycji, natomiast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sięgnął po zwycięstwo, choć nie był najlepszy na żadnym z indywidualnych etapów.

– Mamy solidną, doświadczoną i pewną siebie drużynę na Volta a Catalunya, która będzie sprawdzianem formy po niedawnym obozie wysokościowym Głównym celem jest zwycięstwo etapowe i dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Mamy nadzieję, że będziemy w centrum akcji wtedy, kiedy będzie to potrzebne. Liczymy na dobry występ i pokazanie ducha oraz mentalności „Watahy”

– mówił dyrektor sportowy drużyny, Klaas Lodewyck.

Jeśli chodzi o pomocników, Remco Evenepoel nie może narzekać na brak solidnych górali w składzie. Wraz z nim w Katalonii wystartują tacy kolarze, jak: Mattia Cattaneo, Jan Hirt, Fausto Masnada, Ilan Van Wilder czy Louis Vervaeke – część z nich, o ile nie wszyscy, będzie mu towarzyszyć również w Giro d’Italia, który jest głównym celem zwycięzcy ubiegłorocznej Vuelty.

Zakładając, że w programie startów aktualnego mistrza świata nie dojdzie do żadnych zmian, wyścig Volta Ciclista a Catalunya (20-26 marca) będzie jego ostatnią etapówką przed La Corsa Rosa. O wymagającej trasie hiszpańskiego wyścigu pisaliśmy –> tutaj.

Image

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tajfun
Tajfun

Dla mnie Remco faworytem wyścigu – change my mind.

Pablo Coach trenujlepiej.pl
Pablo Coach trenujlepiej.pl

Tajfun, dla mnie także, bez dwóch zdań!