fot. UAE Team Emirates / Sprint Cycling Agency

Ekipa UAE Team Emirates potwierdziła, że Tadej Pogačar wystartuje w Mediolan – San Remo. Słoweniec, który znakomicie spisuje się w pierwszych tygodniach tego sezonu, będzie liderem siedmioosobowego składu.

Kolejnym startem Tadeja Pogačara, który niedawno w pięknym stylu zwyciężył na trzech etapach i w klasyfikacji generalnej Paryż-Nicea, będzie włoski monument – Mediolan – San Remo. Dla Słoweńca z UAE Team Emirates będzie to trzeci start w tym wyścigu – w poprzednich latach zajmował odpowiednio dwunaste i piąte miejsce.

W tym sezonie Tadej Pogačar prezentuje fenomenalną formę, co potwierdził wspomnianymi wygranymi w „Wyścigu ku słońcu”, a także na hiszpańskich szosach, gdzie triumfował Jaén Paraiso Interior, a także – podobnie jak w Paryż-Nicea – na trzech etapach i w „generalce” Vuelta a Andalucia.

– Mediolan – San Remo to piękny wyścig. Znam te szosy całkiem dobrze – mieszkam niedaleko i czasem w trakcie treningu przejeżdżam Poggio. W głowie wyobrażałem sobie wiele scenariuszy rozegrania wyścigu, ale jest on nieprzewidywalny i na pewno jest jednym z najtrudniejszych do wygrania

– powiedział Tadej Pogačar cytowany w oficjalnym komunikacie ekipy.

– Aktualnie regeneruję się po znakomitym tygodniu w Paryż-Nicea i przygotowuję się na bardzo ważny weekend. Mamy mocną drużynę i dobrze współpracujemy, więc myślę, że będziemy mieli kilka różnych opcji na końcówkę

– dodał.

Oprócz Tadeja Pogačara, w składzie UAE Team Emirates na pierwszy monument sezonu, który odbędzie się w najbliższą środę, znaleźli się też między innymi: Diego Ulissi, Davide Formolo oraz dynamiczny Matteo Trentin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments