Kolarskie pojedynki rozgrywały się w ten weekend nie tylko w największych wyścigach świata, ale i całej masie pomniejszych imprez organizowanych w przeróżnych państwach. W nich kilka wartych uwagi wyników zanotowali Polacy – Adam Kuś, Michał Żelazowski, Aurela Nerlo i Dawid Łątkowski.

Zacznijmy od tego pierwszego – 24-letni Adam Kuś drugi rok ściga się dla francuskiego Philippe Wagner Cycling. W tym roku ma za sobą trzy starty w ramach lokalnych, amatorskich, acz mocno obsadzonych imprez, w których zajmował coraz lepsze miejsca, a wczoraj był 6. w Prix Pelousey CIC Classic. Oby tak dalej!

Wyniki:

Swój pierwszy seniorski wyścig w karierze ukończył wczoraj Michał Żelazowski. Debiutujący w U.C.Monaco 18-latek zajął 14. miejsce w hiszpańskim Trofeo Joan Escola. Można jednak zakładać, że najlepsze jeszcze przed młodym Polakiem – ten jako junior m.in. wygrał etap prestiżowego Giro Lunigiana czy był 4. w klasyfikacji generalnej LVM Saarland Trofeo.

Wyniki:

W imprezie UCI ścigały się za to 4 inne Polki – Aurela Nerlo (Massi – Tactic Women Team), Agata Flis (Farto-BTC Women’s Cycling Team), Karolina Karasiewicz (Torelli) i Maja Wróblewska (WCC Team). Ta pierwsza zanotowała indywidualnie najlepszy rezultat, a cały wyścig Vuelta Extremadura Féminas zakończyła w trzeciej dziesiątce. Warto jednak pamiętać, że 25-latka w tym roku już raz błysnęła, gdy była 5. w Clasica de Almeria.

Wyniki:

Zakończmy wynikami juniorskiej reprezentacji Polski – w ten weekend ta zmierzyła się z belgijskim Nokere Koerse. W szeroko pojętej pierwszej grupie metę przeciął Dawid Łątkowski, który zajął ostatecznie 18. miejsce. Kadrę wraz z kolarzem Copernicus CCC Toruń tworzyli także Wiktor Gałdyn, Kacper Mientki, Marceli Pera, Szymon Wiśniewski, Igor Włodarczyk.

Wyniki:

Młodzi Polacy pozostali w Belgii, a dziś wystartowali w Kortemark-Edewalle. Tam jeszcze lepiej zaprezentował się Dawid Łątkowski, który zajął w tej rywalizacji 5. miejsce. W czołowej dziesiątce znalazł się także inny kolarz Copernicus CCC Toruń – 8. był Szymon Wiśniewski.

Wyniki:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułRonde van Drenthe 2023: Per Strand Hagenes sensacyjnym zwycięzcą
Następny artykułParyż-Nicea 2023: Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard i David Gaudu podsumowują wyścig