fot. UAE Team Emirates

Większość zawodników z najwyższego szczebla rozpoczęła już sezon 2023. W żadnym wyścigu wciąż nie wystartował Juan Ayuso (UAE Team Emirates) – jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy na świecie, który zmaga się problemami zdrowotnymi.

Hiszpański talent, ścigający się w barwach UAE Team Emirates – Juan Ayuso – miał rozpocząć ten sezon Wyścigiem Dookoła Walencji, jednak jego debiut w tym roku został przesunięty z powodu dyskomfortu odczuwanym w ścięgnie Achillesa. Jak się później okazało, Hiszpan cierpi na zapalenie ścięgien, które wciąż uniemożliwia mu powrót do ścigania.

– Juan trenuje, ale gdy obciążenie wzrasta, cierpi i pojawia się ból. Nie wiemy dokładnie, co się z nim dzieje. Oczekiwaliśmy, że dyskomfort zniknie, ale tak się nie dzieje. Po tym, jak nie wystartował w Volta a la Comunitat Valenciana, miał wziąć udział w Volta a Catalunya, lecz nie będzie to możliwe. Nie możemy też zagwarantować, że pojedzie do Kraju Basków

– mówił Matxin Joxean Fernández, dyrektor sportowy UAE Team Emirates, w rozmowie z hiszpańskim „El Mundo”.

Młody Hiszpan znakomicie odnalazł się w worldtourowej ekipie. Jak dotąd odniósł jedno zawodowe zwycięstwo – w Circuito de Getxo – jednak jego największym sukcesem jest trzecie miejsce w Vuelta a España, gdzie pokonali go jedynie Remco Evenepoel i Enric Mas. Dodatkowo Juan Ayuso plasował się w czołowych „5” takich wyścigów, jak Tour de Suisse czy Volta Ciclista a Catalunya.

W tym roku głównym celem Juana Ayuso ponownie ma być hiszpańska Vuelta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments