fot. Soudal – Quick-Step / Getty Images

Sporo szczęścia podczas 4. etapu Tirreno-Adriatico miał Julian Alaphilippe. Były dwukrotny mistrz świata zajął 2. miejsce na odcinku, którego mógł zgodnie z przepisami nie ukończyć. Wszystko przez moment gdy zawodnik Soudal-Quick Step zdecydował się na zdjęcie kasku.

Zgodnie z przepisami UCI zdjęcie kasku podczas rywalizacji jest kategorycznie zabronione. Mówi o tym paragraf 3.4, na podstawie którego Julian Alaphilippe powinien otrzymać 200 franków kary i opuścić peleton 58. Tirreno-Adriatico. Jury było jednak dość pobłażliwe dla Francuza i zdecydowało się go ukarać na podstawie innego przepisu.

Kolarz Soudal-Quick Step, który zajął wczoraj 2. miejsce na etapie, został w zamian za to ukarany zgodnie z przepisem 8.6. dotyczącym niestosownego zachowania, w tym m.in. rozbierania się w trakcie wyścigu. Francuz otrzymał 500 franków kary i pozostał w wyścigu.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

A Cavendish na TDF na etapie z podwójnym wjazdem na Mount Ventoux nie uchylił kasku jak kapelusza przy pomniku?

Jan
Jan

A jaki przykład daje dziewczynom na rowerach? One przecież naśladując idola mogą pójść w jego ślady! Mnie i innym kibicom to na pewno by nie przeszkadzało, ale sędziowie mogliby chcieć przypomnieć, kto na zawodach jest najważniejszy.