fot. Mario Stiehl / Voster ATS Team

Artem Shmidt z Hagens Berman Axeon wygrał pierwszy etap Istrian Spring Trophy. Na trzeciej pozycji linię mety przeciął Patryk Stosz (Voster ATS Team), który był najszybszy z peletonu. Szóste miejsce zajął Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech).

Zawodnicy rywalizujący w Istrian Spring Trophy ścigali się dziś na niespełna 150-kilometrowej trasie, pagórkowatej trasie, prowadzącej z Poreč do Funtany. Organizatorzy ulokowali na niej dwie krótkie, górskie premie, a także dwa lotne finisze.

Na starcie stanęły dwie polskie drużyny kontynentalne – Voster ATS Team (Patryk Stosz, Maciej Paterski, Piotr Brożyna, Artur Sowiński, Bartosz Rudyk, Damian Papierski) i HRE Mazowsze Serce Polski (Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Michał Pomorski, Adrian Banaszek, Jeppe Aaskov Pallesen). Dodatkowo w Istrian Spring Trophy biorą udział Piotr Pękala, Szymon Tracz i Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech.

Po zwycięstwie we wczorajszym prologu, do pierwszego etapu w żółtej koszulce lidera przystąpił Jan Sommer (Szwajcaria).

Piątek nie był najszczęśliwszym dniem dla wyścigów kolarskich pod kątem warunków atmosferycznych – zmagania w Drentse Acht van Westerveld, podobnie jak szósty etap Paryż-Nicea, zostały odwołane. W Chorwacji pogoda, ze względu na intensywne opady deszczu, również nie sprzyjała rywalizacji, jednak mimo tego kolarze przystąpili do etapu.

Oprócz raportów pogodowych, informacje z trasy pierwszego etapu Istrian Spring Trophy można niestety policzyć na palcach jednej ręki. Z wpisów w mediach społecznościowych wiemy jedynie, że po szybkiej pierwszej części etapu, od peletonu oderwali się Tobias Nolde (P&S Benotti) i Philipp Gebhardt (Rad-Net Osswald). Najdłużej przed grupą utrzymywał się pierwszy z nich – zwycięzca ubiegłorocznego Memoriału Andrzeja Trochanowskiego zameldował się jako pierwszy na drugiej górskiej premii, jednak nie dał rady dojechać do mety przed peletonem.

Ostatecznie losy triumfu na pierwszym etapie rozstrzygnęli między sobą pierwszoroczny orlik – Artem Shmidt (Hagens Berman Axeon) – Moritz Kretschy (Rad-Net Osswald), którzy w takiej kolejności przecięli linię mety kilka sekund przed peletonem. Najszybciej finiszował z niego Patryk Stosz (Voster ATS Team), dla którego jest to kolejny dobry wynik w tym sezonie. Szóste miejsce zajął równie regularny Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech).

Zwycięzca dzisiejszego etapu został także liderem całego wyścigu. Rywalizacja zakończy się w niedzielę.

Wyniki pierwszego etapu Istrian Spring Trophy 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments