fot. Istrian Spring Trophy / Mario Stiehl / Stiehl Photography

Chorwacją kampanię zakończy 4-dniowy wyścig Istarsko Proljeće – Istrian Spring Trophy. Na starcie zameldują się obie polskie grupy kontynentalne, a także trójka Polaków w barwach Santic-Wibatech.

Zmagania w Chorwacji pozostają w klasycznym dla siebie układzie prologu i trzech etapów ze startu wspólnego. Dwa z nich będą dedykowane sprinterom, zaś najprawdopodobniej podczas sobotniego odcinka rozstrzygnie się klasyfikacja generalna – meta została zlokalizowana na szczycie w malowniczym Motovun (3,4km; 7%).

Choć polskie grupy regularnie dobrze prezentowały się w tym wyścigu to nigdy nie doczekaliśmy się jeszcze pochodzącego znad Wisły kolarza na podium klasyfikacji generalnej czy świętującego triumf etapowy. Rok temu najbliżej tego drugiego był Bartosz Rudyk, który wówczas w barwach Santic-Wibatech zajmował 4. i 2. miejsca na sprinterskich odcinkach.

Skład Voster ATS Team:
Na płaskich etapach powalczyć może wyżej wymieniony Bartosz Rudyk, acz polska grupa postawi zapewne na mającego już w tym roku triumf w chorwackim Trofej Poreč Patryka Stosza. Szybkim kolarzom w końcówce pomagać będzie Damian Papierski, zaś na podjeździe powalczyć powinni Maciej Paterski, Piotr Brożyna i wracający po poważnej kontuzji z zeszłego roku Artur Sowiński.

Skład HRE Mazowsze Serce Polski:
Druga z naszych krajowych ekip powinna liczyć na sukces głównie na drugim, najtrudniejszym etapie. W 6-osobowej selekcji na ten wyścig znaleźli się Jakub Kaczmarek, Marcin i Tomasz Budzińscy, Jeppe Aaskov Pallesen, Michał Pomorski i Adrian Banaszek.

Polacy w Santic-Wibatech
Choć formacja Wiesława Ciasnochy zarejestrowana jest w Niemczech i składa się głównie z kolarzy z tamtego kraju to na początku sezonu ściga się mocno polskim składem. W Istrian Spring Trophy zobaczymy trójkę biało-czerwonych, a będą to Piotr Pękala, Szymon Tracz i będący w dobrej formie Bartłomiej Proć. Ten ostatni w tym sezonie był już 5. w Trofej Umag i 6. w Trofej Poreč.

Lista startowa:

Dane dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułParyż-Nicea 2023: Najlepsi kolarze opowiadają o 4. etapie
Następny artykułNajsłynniejsze kolarskie wydarzenia w dekadzie 2011-2020 –  Vuelta a España 2013
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments