fot. Dariusz Krzywański

Samotnym odjazdem zakończyła się pierwsza edycja Umag Trophy LADIES. Po triumf sięgnęła Alessia Vigilia, acz polscy kibice mogli się cieszyć dwoma dobrymi lokatami w wykonaniu Polek – 4. miejsce zajęła Katarzyna Wilkos, a 7. była jej koleżanka klubowa z MAT ATOM Deweloper Wrocław – Olga Wankiewicz.

Panie rywalizowały na 110-kilometrowej trasie, na którą składały się 4 rundy wokół miasta Umag. Na tych do pokonania był krótki podjazd, acz końcówka prowadziła głównie w dół. W stawce znalazło się 6 Polek – 5 w barwach MAT ATOM Deweloper Wrocław oraz Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie).

fot. Procyclingstats

Metę jako pierwsza samotnie przecięła Włoszka Alessia Vigilia (Top Girls Fassa Bortolo). Za jej plecami na metę wpadła większa grupa, z której finisz wygrała Anastasia Carbonari (UAE Development Team), a po 4. miejsce w wyścigu sięgnęła Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław). W kolejnej grupce finiszowała Olga Wankiewicz, która zajęła 7. miejsce.

W peletonie, który stracił przeszło 3 minuty, na metę dotarły pozostałe Polki – 16. była Nikol Płosaj, 20. miejsce zajęła Monika Brzeźna, na 24. pozycji uplasowała się Tamara Szalińska, a 31. była Karolina Perekitko.

Wyniki 1. Umag Trophy LADIES:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments