Foto: @SprintCycling

Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej O Gran Camiño na dodatek wygrywając finałową „czasówkę”.

Ostatnią odsłoną hiszpańskiego wyścigu była jazda indywidualna na czas z Novo Milladoiro do Santiago de Compostela. Trasa liczyła 18 kilometrów i była bardzo pofałdowana.

Jako pierwszy dobry czas wykręcił Chad Haga (Human Powered Health) – 25’18”. Wcześnie na trasę wyruszył jeden z faworytów dzisiejszej rywalizacji – Rohan Dennis (Jumbo-Visma). Dwukrotny mistrz świata w tej specjalizacji przejechał trasę w 24 minuty i 22 sekundy.

Szymon Sajnok (Q36.5 Pro Cycling Team) na mecie był gorszy od prowadzącego o trzy i pół minuty. Bardzo dobrze zaprezentował się Bart Lemmen (Human Powered Health), który po przejechaniu linii mety był drugi – 24’52”. Jeszcze lepiej od Holendra pojechał Will Barta (Movistar Team) – 24’46”.

Różnice w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem były duże i można się było spodziewać raczej niewielkich przetasowań.

Jadący jako ostatni lider wyścigu Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) nie pozostawił złudzeń i okazał się nawet lepszy od Rohana Dennisa. Duńczyk wykręcił czas 23’47” i zabrakło mu niewiele, aby dogonić startującego przed nim dwie minuty Rubena Guerreiro (Movistar Team)!

Wyniki ostatniego etapu O Gran Camiño 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments