fot. Lotto Dstny / Facepeeters

Kolejny z młodych kolarzy jeżdżących dotychczas w Lotto Dstny Development Team przeszedł „awansował” do proteamowego zespołu. Tym razem jest to Alec Segaert – mistrz Europy orlików w jeździe na czas.

Alec Segaert jest kolejnym zawodnikiem, który z rozwojowej ekipy Lotto Dstny trafił do zawodowej drużyny. Wcześniej taką drogę przeszli między innymi Lennert Van Eetvelt czy Jarne Van de Paar, którzy już w tym roku zanotowali wysokie pozycje w hiszpańskich jednodniówkach.

Mimo że początkowo Alec Segaert miał spędzić półtora roku w ekipie Lotto Dstny Development Team, kierownictwo drużyny zadecydowało o jego natychmiastowym transferze do ekipy z grona ProTeams. Kontrakt młodego Belga, zgodnie z wcześniejszymi planami, będzie obowiązywał do 2025 roku.

– Już pod koniec ubiegłego sezonu czułem, że zrobiłem ogromny krok do przodu, co potwierdziło się na styczniowym zgrupowaniu. Każdy młody kolarz marzy o przejściu na zawodowstwo. Jestem dumny, że w moim przypadku stało się to rzeczywistością. Oczywiście wciąż muszę się wiele nauczyć , jestem szczęśliwy, że mój rozwój osobisty w Lotto Dstny jest na pierwszym miejscu. Będę w stanie łączyć wyścigi zawodowe, U23 i naukę

– mówił Alec Segaert w oficjalnym komunikacie drużyny.

20-latek z Belgii ma na swoim koncie między innymi mistrzostwo Europy orlików w jeździe na czas i srebrny medal światowego czempionatu w tej samej konkurencji i kategorii. Dodatkowo, w ubiegłym roku sięgnął po zwycięstwo w Il Piccolo Lombardia, a także zajął drugie miejsce na górskim etapie Tour de l’Avenir, udowadniając, że dobrze radzi sobie nie tylko w próbach czasowych.

W tym sezonie Alec Segaert wystartował jedynie w Tour des Alpes Maritimes et du Var, którego nie ukończył. Jak sam wspomniał, w kolejnych miesiącach czekają go starty w młodzieżowych wyścigach – według wstępnych planów, ma on stanąć na starcie takich imprez, jak Gandawa-Wevelgem, Liège-Bastogne-Liège czy Paryż-Roubaix U23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments