fot. UCI

W 200-lecie proklamowania niepodległości Belgia chciałaby zorganizować szosowe Mistrzostwa Świata. Gospodarzem czempionatu miałaby być stolica tego państwa, czyli Bruksela.

Właśnie trwa dopinanie budżetu, który miałby zostać poświęcony na ten cel. Miasto Bruksela i region Brukseli przeprowadziły już pierwsze rozmowy, a na przygotowanie oferty zgodził się też rząd federalny. W projekt zaangażowana jest również agencja eventowa Golazo. Firma ta dwa lata temu była zaangażowana w organizację Mistrzostw Świata w kolarstwie w Leuven.

UCI wyznaczyło już pięć kolejnych czempionatów, które będą miały miejsce kolejno w Glasgow (Szkocja, 2023), Zurychu (Szwajcaria, 2024), Kigali (Rwanda, 2025), Montrealu (Kanada, 2026) i Górnej Sabaudii (Francja, 2027). Żadne miasto ani region nie zgłosiło się jeszcze oficjalnie do organizacji Mistrzostw Świata w 2028 i 2029 roku. Z kolei na 2030 rok oprócz Brukseli przygotowuje się także Gwadelupa, francuski departament zamorski na Morzu Karaibskim, który prowadzi już rozmowy z Międzynarodową Unią Kolarską w tej sprawie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments