fot. Alpecin-Deceuninck

W przyszłą niedzielę we francuskim Besançon zakończy się Puchar Świata w kolarstwie przełajowym. W ostatnim wyścigu tej kategorii przed mistrzostwami świata wezmą udział między innymi: Mathieu van der Poel, Laurens Sweeck czy Puck Pieterse.

Zmagania we francuskim Besançon zwieńczą cykl Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Będą one czternastą rundą najbardziej prestiżowej serii, a także ostatnim sprawdzianem przed przełajowymi mistrzostwami świata, które w dniach 3-5 lutego odbędą się w Hoogerheide w Holandii.

Jak co wtorek, organizatorzy Pucharu Świata opublikowali listy zgłoszeń do niedzielnych wyścigów. Ze względu na to, że do mistrzostw świata pozostało już niewiele czasu, a w czołówkach cyklu prawie wszystko jest już jasne, wielu zawodników i zawodniczek zdecydowało się na odpuszczenie francuskich wyścigów.

W rywalizacji elity nie zobaczymy Wouta van Aerta (Jumbo-Visma) i Toma Pidcocka (INEOS Grenadiers), jeszcze aktualnego mistrza świata. Będzie za to Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), który po zwycięstwie w Benidormie zdecydował się na dodatnie wyścigu w Besançon do swojego programu startów. Oprócz Holendra, na starcie zobaczymy lidera i zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Laurensa Sweecka (Crelan-Fristads), mającego pewne drugie miejsce Michaela Vanthourenhouta, a także Eliego Iserbyta (Pauwels Sauzen-Bingoal) i Larsa van der Haara (Baloise Trek Lions), którzy będą rywalizować o trzecią pozycję.

Wśród kobiet zabraknie natomiast Fem van Empel (Jumbo-Visma), liderki Pucharu Świata, mającej zagwarantowany triumf w „generalce”, która wybrała start w sobotnim wyścigu X²O Badkamers Trofee w Hamme, gdzie również ma szanse na sięgnięcie po zwycięstwo w całym cyklu. Do Francji nie wybiera się też Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions), ale za to zobaczymy tam Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) – aktualną mistrzynię Holandii. Uwagę przykuwają też nazwiska takich zawodniczek, jak Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) czy Silvia Persico (UAE Team ADQ).

We francuskiej rundzie Pucharu Świata wystartuje też trzyosobowa reprezentacja Polski. Na listach zgłoszeń znaleźli się: Marek Konwa (elita mężczyzn) oraz juniorzy – Brajan Świder i Ksawier Garnek.

Listy zgłoszeń

Trasmisje z wyścigów w Besançon będą dostępne w Playerze/GCN+ od 13.30 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments