fot. Valcar - Travel & Service

Za włoskim zespołem Valcar – Travel & Service naprawdę udany rok. Zawodniczki tej kontynentalnej ekipy odniosły 14 zwycięstw, a w rankingu UCI zespół zajął 10. miejsce – najwyższe spośród ekip spoza Women’s World Touru. Teraz drużyna z Italii przejdzie jednak ogromną zmianę i stanie się developmentem dla UAE Team ADQ.

Już nie będzie Valcar – Travel & Service, a UAE Development Team, a co za tym idzie licencja z włoskiej przeniesie się na tą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Skład pozostaje jednak nadal w sporej części włoski, choć uległ sporemu umiędzynarodowieniu. Łącznie zespół zatrudnił 16 pań.

O tym, że wszystko zmierza do połączenia się tych ekip mówiło się od dawna. W tegorocznym okienku transferowym do worldtourowego UAE Team ADQ z Valcar – Travel & Service trafiło aż 5 pań, w tym nasza Karolina Kumięga. Oprócz niej były to Silvia Persico, Chiara Consonni, Eleonora Camilla Gasparrini oraz Olivia Baril.

Dzięki temu nowemu zespołowi i zgodnie z naszymi podstawowymi wartościami i naszym DNA, z przyjemnością otwieramy wyjątkową i profesjonalną ścieżkę dla młodych talentów aspirujących do kariery zawodowej. Naszym głównym celem jest identyfikacja, rozwój i pielęgnowanie talentów z naszych korzeni oraz tworzenie przyszłych światowych liderów w kobiecym kolarstwie. Jesteśmy podekscytowani i dumni z tego nowego kamienia milowego w naszej młodej historii

— powiedziała Melissa Moncada zarządzająca UAE Development Team.

Poprzedni artykułSantos Tour Down Under kobiet 2023: Daria Pikulik z pierwszym zwycięstwem World Tour!
Następny artykułBenoît Cosnefroy zadebiutuje w kilku brukowanych klasykach
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments