fot. Human Powered Health / Getty Images

Zwycięstwem Daria Pikulik rozpoczęła swój pierwszy wyścig UCI w tym sezonie – Santos Tour Down Under. Polka z Human Powered Health była najlepsza w sprinterskiej potyczce, w której pokonała Clarę Copponi (FDJ – Suez) i Georgię Baker (Team Jayco AlUla).

Daria Pikulik po bardzo dobrym sezonie 2022, w którym ścigała się w ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, dołączyła do Human Powered Health – jednej z piętnastu ekip WorldTeams. Polka zanotowała dziś pierwszy start w wyścigu UCI w tym roku i zarazem pierwsze zwycięstwo.

Płaski etap, rozpoczynający australijską etapówkę, padł łupem 26-letniej zawodniczki, która była najszybsza w sprinterskiej końcówce. W finiszu Daria Pikulik pokonała między innymi Clarę Copponi (FDJ – Suez) i Georgię Baker (Team Jayco AlUla).

– To niesamowite, wygrać nasz pierwszy wyścig Women’s WorldTour z moją nową drużyną. Przed startem wiedziałam, że możemy zwyciężyć. Wszyscy we mnie wierzyli, więc jest to naprawdę świetne uczucie i daje mi ogromną motywację. Dziewczyny przez cały wyścig pomagały mi zachować świeże nogi na finisz. Chciałabym podziękować im i obsłudze za dziś. Wygrałyśmy razem

– mówiła Daria Pikulik, cytowana w oficjalnym komunikacie ekipy.

– Taktyką była jazda z przodu, ponieważ wiedziałyśmy, że będzie bardzo mocny wiatr

– dodała.

Polka sama przyznała jednak, że w takich warunkach czuje się bardzo dobrze, co było widać przez cały etap. Ekipa Human Powered Health jechała cały czas czujnie, nie dając się zgubić przyspieszającym zawodniczkom Team Jayco AlUla i Trek-Segafredo. Dla Darii Pikulik to drugie zwycięstwo w szosowym wyścigu UCI elity w karierze, a pierwsze na szczeblu World Tour. – Jestem tylko polską zawodniczką, spełniającą marzenia – mówiła skromnie kolarka Human Powered Health.

Do jutrzejszego etapu Santos Tour Down Under Daria Pikulik przystąpi w koszulce liderki klasyfikacji generalnej, w której ma 4 sekundy przewagi nad drugą Clarą Copponi.

Transmisja z pozostałych etapów Santos Tour Down Under będzie dostępna w poniedziałek i wtorek od 2.30 w Playerze/GCN+.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Ależ rakieta dziewczyna! Brawo Daria!