fot Dariusz Krzywański | DKP Cycling

W piątek w Zielonej Górze rozegrano pilotażowy wyścig sztafet w ramach tegorocznych mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. W rywalizacji najlepsza była drużyna Pho3nix Cycling Team, w składzie: Brajan Świder, Krzysztof Gdula, Zuzanna Krzystała i Kacper Mizuro.

86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym otworzył pilotażowy wyścig czteroosobowych sztafet, w którym wzięło udział 10 zespołów. Zgodnie z przewidywaniami, walkę o zwycięstwo stoczyły drużyny Pho3nix Cycling Team (Brajan Świder, Krzysztof Gdula, Zuzanna Krzystała, Kacper Mizuro) i UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike (Ksawier Garnek, Stanisław Goliwąs, Małgorzata Mazurek-Biel, Marek Konwa).

Od początku rywalizacji, na prowadzeniu była sztafeta Pho3nix Cycling Team – po pierwszej rundzie, miała ona 8 sekund przewagi nad UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike. Z okrążenia na okrążenie różnica powiększała się i nie zlikwidował jej nawet Marek Konwa, jadący na ostatniej zmianie w swojej drużynie. Ostatecznie Pho3nix Cycling Team sięgnął po zwycięstwo, pokonując trasę o 22 sekundy szybciej od UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike.

Na trzeciej pozycji uplasowała się młoda drużyna UKS Avarat (Bartosz Łyżwa, Stanisław Kocur, Agata Sekta, Franciszek Kocur), głównie za sprawą świetnej zmiany Franciszka Kocura.

Za sprawą przyjęcia innej strategii i wystawienia Dawida Jony na pierwszej zmianie, zmagania bardzo dobrze rozpoczęła Grupa Kolarska Gliwice (Dawid Jona, Jan Mróz, Aniela Augustyniak, Nikodem Gwóźdź), lecz ostatecznie śląska drużyna uplasowała się na szóstej pozycji.

Walka o tytuły mistrzów i mistrzyń Polski rozpocznie się jutro.

Wyniki

Zapowiedź Mistrzostw Polski 2023

Poprzedni artykułAktualne sytuacje w „generalkach” Pucharu Świata, Telenet Superprestige i X²O Badkamers Trofee
Następny artykuł10 kolarzy W52-FC Porto przed sądem z zarzutami handlu dopingiem
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments