fot. Jumbo-Visma

Jeszcze przed 18. urodzinami podpisał kontrakt ważny do końca 2027 roku z worldtourowym Jumbo-Visma, teraz nadal zaskakuje. Jørgen Nordhagen, bo o nim mowa, znalazł się w selekcji reprezentacji Norwegii na Mistrzostwa Świata juniorów w narciarstwie klasycznym, z którym zamierza łączyć swoją kolarską karierę.

Jørgen Nordhagen to jeden z największych talentów w świecie dwóch dyscyplin sportu. Jako pierwszoroczny junior na szosie został m.in. wicemistrzem Europy w wyścigu ze startu wspólnego, był 2. w klasyfikacji generalnej Grand Prix Rüebliland, 3. w LVM Saarland Trofeo czy Wyścigu Pokoju, 5. w Ain Bugey Valromey Tour czy 9. w Trophée Centre Morbihan. Na Norwegu szybko poznali się w Jumbo-Visma, gdzie zaoferowano mu kontrakt ważny do końca 2027 roku – najpierw w developmencie (2024), a następnie już w World Tourze (2025-27).

Czy to sprawiło, że 18-latek porzucił inne aktywności i skupił się na kolarstwie? Skądże. Jørgen Nordhagen z sukcesami startuje także w biegach narciarskich, a już pod koniec stycznia wystartuje w Mistrzostwach Świata juniorów w Kanadzie, gdzie zdaniem ekspertów ma niemałe szanse na wywalczenie niejednego medalu.

W nadchodzącym sezonie będę nadal łączyć kolarstwo i narciarstwo biegowe. Chcę robić to tak długo, jak to możliwe. To świetne ćwiczenie, które pomaga mi trenować i rozwijać całe ciało

— mówi na ten temat Jørgen Nordhagen.

Widzimy w Jorgenie wyjątkowy talent. Jest bardzo zmotywowanym chłopcem, który szuka programu treningowego, który jego zdaniem przyniesie mu korzyści. Fakt, że już wie, gdzie leży jego przyszłość, oznacza, że ​​może skoncentrować się na treningu, wyścigach i rozwoju

— dodaje Robbert de Groot z Jumbo-Visma.

Przed Norwegiem drugi rok w kategorii juniora w kolarstwie szosowym, podczas którego z pewnością będzie faworytem praktycznie każdego wyścigu, na którego starcie stanie. Jak potoczy się dalej jego kariera? Tego nie wie nikt, ale z pewnością warto ją obserwować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments