fot. Jumbo-Visma

Urodzony w 2005 roku Jørgen Nordhagen podpisał właśnie umowę z zespołem Jumbo-Visma. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Norweg dopiero staje się drugorocznym juniorem, a jego kontrakt dotyczy kilku lat w przód.

17-letni Jørgen Nordhagen to z pewnością jeden z większych talentów młodego pokolenia. Jako pierwszoroczny junior był 2. w klasyfikacji generalnej Grand Prix Rüebliland, zajmował także 3. miejsca w końcowych zestawieniach Wyścigu Pokoju czy LVM Saarland Trofeo. W jego dorobku znajdziemy także srebrny medal Mistrzostw Europy. Nie trzeba zatem nikogo przekonywać, że potencjał jest.

Uprzedzić inne ekipy postanowili zatem zarządzający zespołem Jumbo-Visma. Młody Norweg już dziś został zakontraktowany na sezon 2024 do Jumbo-Visma Development Team, a następnie ma trafić na 3 lata do World Touru w barwach holenderskiej ekipy. Z jednej strony Norweg ma teraz spokojną głowę w temacie rozwoju, z drugiej jednak czy brak jakiejkolwiek presji przez następne 5 lat nie wpłynie negatywne na motywację młodego kolarza? Warto też zwrócić uwagę, że Jumbo-Visma takimi kontraktami niejako kradnie najlepsze talenty z rynku – wiele ekip nie ma bowiem nawet pewności co do sponsoringu na tyle lat w przód, co oni mogą zaoferować 17-latkowi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments