fot. Zuzanna Krzystała

W weekend na Słowacji odbyły się dwa przełajowe wyścigi Grand Prix Topoľčianky (UCI C2), wchodzące w skład Pucharu Słowacji, w których szczególnie dobrze zaprezentowali się Brajan Świder i Zuzanna Krzystała z Pho3nix Cycling Team. Brajan Świder zwyciężył w jednym z wyścigów juniorów, a Zuzanna Krzystała dwukrotnie plasowała się na podium.

Starty w słowackich wyścigach Grand Prix Topoľčianky do udanych może zaliczyć Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), która dwukrotnie stawała na podium. Pierwszego dnia rywalizacji Polka zajęła trzecią pozycję – zwyciężyła Pavla Havlikova (LAVI Junior Team), a na drugiej pozycji uplasowała się Nikola Bajgerova, ścigająca się w polskiej drużynie ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. W niedzielę ponownie triumfowała Havlikova, ale tym razem na drugie miejsce wskoczyła Zuzanna Krzystała. Podium uzupełniła Nikola Bajgerova.

Radość w drużynie Pho3nix Cycling Team była duża, bowiem dwukrotnie na podium stał też Brajan Świder, ścigający się w kategorii junior. Polski zawodnik w sobotę zajął trzecią pozycję, ulegając tylko Alanowi Zanolininiemu (Zanolini Sudtirol Post) i Danielowi Rubesowi (Expres CZ-Tufo Team Kolin). Dzień później Brajan Świder pokonał obu zawodników i sięgnął po zwycięstwo. Oba wyścigi w drugiej dziesiątce kończył Franciszek Kocur z UKS Avatar.

Rywalizację elity mężczyzn zdominowali natomiast Belgowie – pierwszego dnia najlepszy był Victor Van De Putte (Deschacht – Hens – Maes), finiszujący przed Wardem Huybsem (Baloise Trek Lions). Drugiego dnia rodacy zamienili się miejscami. Na odpowiednio siódmej i ósmej pozycji wyścigi kończył Michał Paterak z LKS Bryksjusz Gościęcin.

Dobre występy zanotował też Krzysztof Gdula z Pho3nix Cycling Team wśród juniorów młodszych – w sobotę uplasował się on na 11. miejscu, a w niedzielę otarł się o podium, przecinając linię mety na czwartej pozycji.

Wysokie lokaty w Grand Prix Topoľčianky zajmowali też polscy mastersi – w kategorii Masters A dwukrotnie drugi był Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team), przegrywając jedynie z Milanem Barenyim (Trek KCK Oslany), natomiast drugiego dnia rywalizacji na trzeciej pozycji w wyścigu Masters A uplasował się Andrzej Dziambor (niezrzeszony).

Wyniki Grand Prix Topoľčianky: sobota, niedziela.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments