fot. Bahrain-Victorious / SprintCycling

Już za niespełna 2 tygodnie rozpocznie się pierwszy z wyścigów World Tour w sezonie 2023. Organizatorzy Santos Tour Down Under, bo o nim mowa, zdradzili wstępny zarys listy startowej, na którym znalazło się trzech Polaków.

Od 17 do 22 stycznia na szosach wschodniej Australii dojdzie do pierwszego poważniejszego pojedynku gwiazd światowego kolarstwa w sezonie 2023. Więcej o trasie wyścigu można przeczytać w naszym serwisie pod tym linkiem, tymczasem przyjrzyjmy się liście startowej.

We wstępnym zestawieniu znalazła się cała masa gwiazd światowego kolarstwa. W Australii możemy spodziewać się takich kolarzy jak m.in. Simon Yates i Michael Matthews (Team Jayco AlUla), Jai Hindley i Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe), Geraint Thomas i Ethan Hayter (INEOS Grenadiers), Ben O’Connor (AG2R Citroën Team), Pello Bilbao (Bahrain-Victorious), Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) czy Caleb Ewan (Reprezentacja Australii).

Polaków na wstępnej liście startowej jest trzech – na pewno do Australii pojedzie Kamil Gradek, który zapowiadał to już w wywiadzie opublikowanym w naszym portalu pod koniec grudnia, a oprócz niego zaanonsowani są Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic) i Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost).

Wstępna lista startowa 23. Santos Tour Down Under:

  • Team Jayco AlUla – skład potwierdzony
    • 1  MATTHEWS Michael
    • 2  YATES Simon
    • 3  DURBRIDGE Luke
    • 4  HAMILTON Lucas
    • 5  HEPBURN Michael
    • 6  HARPER Chris
    • 7  STEWART Campbell
  • AG2R Citroën Team
    • 11  O’CONNOR Ben
    • 12  BAUDIN Alex
    • 13  GODON Dorian
    • 14  LAPEIRA Paul
    • 15  PETERS Nans
    • 16  SCHÄR Michael
    • 17  TOUZÉ Damien
  • Astana Qazaqstan Team
    • 21  SÁNCHEZ Luis León
    • 22  BOARO Manuele
    • 23  BASSO Leonardo
    • 24  FELLINE Fabio
    • 25  GRUZDEV Dmitriy
    • 26  LAAS Martin
    • 27  MOSCON Gianni
  • Bahrain – Victorious – skład potwierdzony
    • 31  BILBAO Pello
    • 32  ARNDT Nikias
    • 33  BAUHAUS Phil
    • 34  GRADEK Kamil
    • 35  PERNSTEINER Hermann
    • 36  SCOTT Cameron
    • 37  SÜTTERLIN Jasha
  • Trek – Segafredo
    • 41  GALLOPIN Tony
    • 42  BARONCINI Filippo
    • 43  BRUSTENGA Marc
    • 44  HELLEMOSE Asbjørn
    • 45  LIEPIŅŠ Emīls
    • 46  TESFATSION Natnael
    • 47  TIBERI Antonio
  • Cofidis
    • 51  COQUARD Bryan
    • 52  BIDARD François
    • 53  CIMOLAI Davide
    • 54  KREDER Wesley
    • 55  LAFAY Victor
    • 56  RENARD Alexis
    • 57  WOOD Harrison
  • Soudal – Quick Step
    • 61  CATTANEO Mattia
    • 62  ČERNÝ Josef
    • 63  DEVENYNS Dries
    • 64  KNOX James
    • 65  SCHMID Mauro
    • 66  STEIMLE Jannik
    • 67  SVRČEK Martin
  • Alpecin-Deceuninck
  • 71  GROVES Kaden
  • 72  PLOWRIGHT Jensen
  • 73  STANNARD Robert
  • 74  GAZE Samuel
  • 75  LEYSEN Senne
  • 76  RIESEBEEK Oscar
  • 77  GOGL Michael

Groupama – FDJ

    • 81  STORER Michael
    • 82  SCOTSON Miles
    • 83  GERMANI Lorenzo
    • 84  THOMPSON Reuben
    • 85  PITHIE Laurence
    • 86  PENHOËT Paul
    • 87  MOLARD Rudy
  • INEOS Grenadiers
    • 91  THOMAS Geraint
    • 92  HAYTER Ethan
    • 93  HAYTER Leo
    • 94  HEIDUK Kim
    • 95  PLAPP Luke
    • 96  SHEFFIELD Magnus
    • 97  SWIFT Ben
  • Intermarché – Circus – Wanty
    • 101  BYSTRØM Sven Erik
    • 102  JOHANSEN Julius
    • 103  PAGE Hugo
    • 104  THIJSSEN Gerben
    • 105  VAN DER HOORN Taco
    • 106  VAN POPPEL Boy
    • 107  SMITH Dion
  • Jumbo-Visma
    • 111  DENNIS Rohan
    • 112  GESINK Robert
    • 113  HOFSTEDE Lennard
    • 114  ROOSEN Timo
    • 115  VADER Milan
    • 116  VAN DIJKE Tim
    • 117  VAN EMDEN Jos
  • Movistar Team
    • 121  IZAGIRRE Gorka
    • 122  ERVITI Imanol
    • 123  JACOBS Johan
    • 124  RODRÍGUEZ Óscar
    • 125  ROMEO Iván
    • 126  SAMITIER Sergio
    • 127  MAS Lluís
  • Team DSM
  • 131  HAMILTON Chris
  • 132  DINHAM Matthew
  • 133  BEVIN Patrick
  • 134  COMBAUD Romain
  • 135  NABERMAN Tim
  • 136  MAYRHOFER Marius
  • 137  TUSVELD Martijn

UAE Team Emirates

    • 141  VINE Jay
    • 142  BENNETT George
    • 143  HIRSCHI Marc
    • 144  BAX Sjoerd
    • 145  COVI Alessandro
    • 146  VINK Michael
    • 147  FISHER-BLACK Finn
  • Team Arkéa Samsic
    • 151  COSTIOU Ewen
    • 152  LE BERRE Mathis
    • 153  GESBERT Élie
    • 154  HOFSTETTER Hugo
    • 155  LEDANOIS Kévin
    • 156  OWSIAN Łukasz
    • 157  VERRE Alessandro
  • EF Education-EasyPost
  • 161  BETTIOL Alberto
  • 162  HONORÉ Mikkel Frølich
  • 163  KEUKELEIRE Jens
  • 164  QUINN Sean
  • 165  RUTSCH Jonas
  • 166  SCULLY Tom
  • 167  WIŚNIOWSKI Łukasz

BORA – hansgrohe

    • 171  HINDLEY Jai
    • 172  HALLER Marco
    • 173  ARCHBOLD Shane
    • 174  LÜHRS Luis-Joe
    • 175  MEEUS Jordi
    • 176  SCHACHMANN Maximilian
    • 177  ALEOTTI Giovanni
  • Israel – Premier Tech
    • 181  FROOME Chris
    • 182  IMPEY Daryl
    • 183  CLARKE Simon
    • 184  STRONG Corbin
    • 185  JONES Taj
    • 186  BERWICK Sebastian
    • 187  GEE Derek
  • Australia – skład potwierdzony
  • 191  EWAN Caleb
  • 192  DRIZNERS Jarrad
  • 193  FRISLIE Graeme
  • 194  LEAHY Conor
  • 195  MARRIAGE Zac
  • 196  MORIARTY James
  • 197  WALSH Liam

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments