fot. UAE Tour Women

Od 9 do 12 lutego potrwa pierwsza edycja wyścigu UAE Women Tour, czyli damskiego odpowiednika UAE Tour rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To kolejny znaczący krok w kierunku rozwoju kobiecego kolarstwa. 

Organizatorem wyścigu jest Abu Dhabi Sports Council, czyli organizacja powołana w celu rozwijania i propagowania sportu. Będzie to pierwszy w historii kolarski wyścig dla kobiet w tej części świata. Data rozgrywania poprzedza piątą edycję wyścigu mężczyzn, który odbędzie się w dniach 20-26 lutego.

Władze ZEA robią tym samym kolejny krok w kierunku rozwijania sportu na najwyższym poziomie, a w tym kolarstwa. Warto bowiem pamiętać, że oprócz wyścigu UAE Tour to arabskie państwo sponsoruje kobiecą drużynę UAE Team ADQ oraz oczywiście ekipę UAE Team Emirates, w barwach której ściga się Rafał Majka, a Tadej Pogačar dwukrotnie wygrał Tour de France.

– Bardzo się cieszymy, że możemy dodać kolejny wyścig kobiecy światowej klasy do kalendarza World Tour. Dzięki niemu będziemy mogli pokazać różnorodność terytorialną naszego kraju oraz historyczne miejsca. Będzie to również milowy krok na rzecz rozwoju kolarstwa jako dyscypliny

– skomentował H.E. Aref Al Awani, sekretarz generalny Abu Dhabi Sports Council.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich współpracują z włoską firmą RCS Group, która jest odpowiedzialna między innymi za Giro d’Italia. Oczywiste jest to, że doświadczeni w organizowaniu kolarskich imprez Włosi dają wciąż jeszcze dość egzotycznym kolarsko krajom jak ZEA swoje know-how.

– Bardzo się cieszę, że UAE Women Tour stał się rzeczywistością i jesteśmy z tego bardzo dumni. Wraz z Abu Dhabi Sports Council pracowaliśmy nad tym, aby w tym regionie świata gościło jak najwięcej kolarstwa na najwyższym poziomie. Robiąc to było dla nas oczywistą rzeczą, że trzeba stworzyć także wyścig kobiet, który będzie rozgrywany na tym samym poziomie, co wyścig mężczyzn. Chcemy, aby ta impreza stała się jednym z najważniejszych wyścigów dla kobiet i pomogła rozwijać kolarstwo kobiet w ZEA oraz na całym kontynencie

– dodał Fabrizio D’Amico z RCS Group i dyrektor wyścigu UAE Tour. Już dziś wiadomo, że odbędą się cztery etapy, a na starcie pojawi się dwadzieścia drużyn.

Trasa wyścigu UAE Women Tour zostanie zaprezentowana niebawem. Już teraz wiadomo, że odbędą się cztery etapy, a na starcie stanie dwadzieścia drużyn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments