fot. Arkea Samsic

Team Arkéa Samsic nie czeka z zabezpieczeniem swojej przyszłości i z dużym zapasem czasowym przedłuża kontrakty swoich dwóch młodych talentów – na dłużej z ekipą pozostaną Matîs Louvel i Kévin Vauquelin.

Zacznijmy od tego drugiego – Kévin Vauquelin to 21-letni „nowy francuski talent na miarę wygrania Tour de France”. Oczywiście takim tytułem okrzyknięto przez ostatnie dekady dziesiątki osób, acz zawodnik Team Arkéa Samsic rzeczywiście jest niemałym talentem. W tym roku w czterech różnych wyścigach plasował się w pierwszej szóstce klasyfikacji generalnych, acz nadal czeka na swoje pierwsze zwycięstwo. Kévin dobrze jeździ na czas, nieźle radzi sobie na mniejszych podjazdach, acz dużym nadużyciem byłoby go nazywanie wybitnym góralem na tym etapie jego kariery. 21-latek podpisał umowę ważną do końca 2025 roku.

Matîs Louvel to z kolei talent w temacie wyścigów jednodniowych. 23-latek w tym roku znalazł się w tym roku w pierwszej dwudziestce kolejno Omloop Het Nieuwsblad, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix, Tro-Bro Léon, Rund um Köln, BEMER Cyclassics, Druivenkoers – Overijse (wygrana), Grand Prix Cycliste de Québec czy Paryż-Tours. Nadal nie są to wszystkie jego wysokie pozycje, ot zostały wypisane by podkreślić jedno – póki co Francuz jest bardzo regularny, teraz pora na progres i włączenie się do walki o zwycięstwa. 23-latek podpisał umowę ważną do końca 2024 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments