fot. Team Ineos

39-letni Cameron Wurf jest ostatnim, 30. kolarzem, który znalazł się w kadrze INEOS Grenadiers na sezon 2023. Dla Australijczyka, który wrócił do kolarstwa w 2020 roku po 5-letniej przerwie, będzie to 4 sezon w barwach brytyjskiej drużyny.

Cameron Wurf łączy starty w kolarstwie szosowym ze swoją karierą triathlonową. INEOS Grenadiers sięgnęło po doświadczonego zawodnika w styczniu 2020 roku, gdy karierę zakończył Vasil Kiryienka i pojawiła się potrzeba znalezienia do drużyny solidnego i wytrzymałego pomocnika. Ze swoich zadań Australijczyk wywiązuje się świetnie, a przy okazji pokazuje barwy INEOSu w imprezach triathlonowych, na czym mocno zależało brytyjskiej firmie. Ta inwestuje też m.in. w biegaczy maratońskich, a we współpracy z jednym z nich, czyli Eliudem Kipchoge, otworzyła niedawno w Kenii kolarską akademię.

Więcej o składzie INEOS Grenadiers na sezon 2023 przeczytają Państwo w naszej zapowiedzi tejże ekipy. Warto też zajrzeć do artykułu z planami startowymi Michała Kwiatkowskiego, o ile rzecz jasna wcześniej go ktoś nie przeczytał.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments