fot. Paris-Nice

Włoski sprinter Niccolò Bonifazio znalazł zatrudnienie w drużynie, która od przyszłego roku będzie się nazywała Intermarché – Circus – Wanty. 29-letni Włoch podpisał roczny kontrakt.

Niccolò Bonifazio ma za sobą najgorszy rok w zawodowej karierze. Włoch w barwach TotalEnergies mocno przygasł, acz Intermarché – Circus – Wanty jest doskonale znane z tego, że potrafi odbudować kolarza. Stało się tak m.in. z Louisem Meintjesem, Domenico Pozzovivo czy Taco van der Hoornem, więc być może i 29-letni sprinter nawiąże do swoich dawnych wyników.

Te Niccolò Bonifazio ma całkiem ciekawe. Włoch podczas kariery odniósł 21 zawodowych zwycięstw, w tym na etapach Paryż-Nicea czy Tour de Pologne, potrafił zafiniszować na 3. miejscu na Polach Elizejskich podczas Tour de France czy być 5. w Mediolan-San Remo w 2015 roku. To wszystko pokazuje, że w tym doświadczonym sprinterze drzemie niemały potencjał. Pytanie tylko jak Włoch odnajdzie się w hierarchii ekipy – w Naszosowej zapowiedzi sezonu 2023 wskazane bowiem zostało jak wielu szybkich i zdolnych kolarzy ma już ten zespół.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments