fot. Giro d'Italia

Cyclistes Professionnels Associés (CPA), czyli tłumacząc na język polski Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych, będzie miało nowego przewodniczącego. Po 12 latach na stanowisku odejść chce Gianni Bugno, a do zastąpienia go zgłosiło się dwóch kandydatów.

58-letni dwukrotny mistrz świata udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport, w którym opowiedział o szczegółach swojego końca na stanowisku przewodniczącego CPA. Gianni Bugno stał na czele tej organizacji przez 12 lat i w tym czasie jego głównym celem była praca nad bezpieczeństwem zawodników. Oni sami jednak niejednokrotnie krytykowali działania Stowarzyszenia, a to sprawia, że teraz takowe czekają zmiany.

Kandydatami na nowego przewodniczącego są dwaj byli kolarze – znany ze swojej jazdy we wszystkich Wielkich Tourach rok po roku, 41-letni Adam Hansen oraz działający w lokalnym związku, nie ścigający się od 2019 roku 39-letni Steve Morabito. Obaj panowie są zdecydowanie młodsi od Gianniego Bugno, a w zawodowym peletonie wciąż ściga się wielu ich kolegów z byłych ekip. To z pewnością będzie pomocne w znalezieniu wspólnego języka i działaniu na rzecz zawodników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments