fot. Tour de l'Avenir

Poznaliśmy przyszłość piątego zawodnika tegorocznego Tour de l’Avenir. 20-letni Davide Piganzoli podpisał 2-letni kontrakt z EOLO-Kometa.

Włoch ścigał się już dla rodzimej ekipy, acz miało to miejsce sezon temu. Wówczas trafił do formacji zarządzanej przez braci Contador na staż, po którym nie przedłużono z nim umowy w seniorskiej formacji, a jedynie zatrudniono w drugiej ekipie EOLO-Kometa skupionej wokół kolarzy do lat 23. Teraz 20-latek już na dobre zakotwiczy w seniorskim peletonie za sprawą nowego, 2-letniego kontraktu.

Największym sukcesem Davide Piganzoliego jest bez wątpienia 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir, ale w jego dorobku znajdziemy też sporo innych dobrych wyników w trudnym terenie. Włoch był m.in. 2. w niezwykle selektywnym La Maurienne, 5. w górzystym G.P. Palio del Recioto czy 7. w Trofeo Piva. Ponadto 20-latek jest aktualnym mistrzem swojego kraju do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas. Można zatem rzec, że to solidny materiał na grandtourowca, teraz pozostaje pytanie jak dalej potoczy się jego kariera.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments