fot. Photopress.be / Pauwels Sauzen-Bingoal

Po dwutygodniowej, mistrzowskiej przerwie od Pucharów Świata, zawodnicy przeniosą się do Beekse Bergen, gdzie w niedzielę powalczą o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Wcześniej, bo w piątek, kolarze i kolarki będą rywalizować jednak w Telenet Superprestige w Niel.

Przed nami kolejny weekend przełajowych emocji – po przerwie na mistrzostwa Europy wraca ściganie w dwóch największych przełajowych cyklach: Telenet Superprestige i Pucharze Świata.

W piątek w belgijskim Niel rozegrana zostanie druga runda pierwszego z nich. Będzie to też okazja do zobaczenia debiutanckiego startu Michaela Vanthourenhouta (Pauwels Sauzen-Bingoal) w koszulce mistrza Europy. Oprócz świeżo upieczonego czempiona, w Niel wystartują też między innymi byli właściciele koszulki w gwiazdy – Lars van der Haar (Baloise Trek Lions) i Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal), aktualny lider cyklu – a także Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), brązowy medalista mistrzostw Europy i zwycięzca przedostatniej edycji wyścigu w Niel.

W wyścigu zabraknie natomiast Quintena Hermansa (Tormans Cyclo Cross Team), który w rundzie Telenet Superprestige w Ruddervoorde zajął wysokie, czwarte miejsce. Lista nieobecnych będzie zdecydowanie dłuższa w przypadku kobiet – spośród kolarek, których brakuje na liście zgłoszeń, można wymienić między innymi: Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal), która w sobotę zdobyła tytuł mistrzyni Europy w Namur, a także Puck Pieterse (Alpecin-Fenix), Lucindę Brand (Baloise Trek Lions), wracającą do zdrowia po kontuzji czy Marianne Vos (Jumbo-Visma).

Z tego powodu, można spodziewać się zaciętego pojedynku między Denise Betsemą (Pauwels Sauzen – Bingoal), prowadzącą w tegorocznej edycji cyklu, a także: Inge van der Heijden, Annemarie Worst (777), Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck) czy Blanką Vas (Team SD Worx).

Listy zgłoszeń do wyścigów Telenet Superprestige w Niel

Dwa dni później w holenderskim Beekse Bergen odbędzie się natomiast piąta już odsłona przełajowego Pucharu Świata, w którym prowadzą Eli Iserbyt i Fem van Empel. Dla młodej zawodniczki będzie to pierwszy start po wygranym kontynentalnym czempionacie, jednak jeszcze nie zobaczymy jej w trykocie w gwiazdy – będzie bowiem ścigać się w zapewnionej przez organizatora koszulce liderki Pucharu Świata. Na razie nie wiadomo, kiedy zaprezentuje się w nowych barwach – jak podaje Cyclocross24, najprawdopodobniej będzie to miało miejsce dopiero 27 grudnia w ramach Telenet Superprestige w Heusden-Zolder.

Wracając jednak do zbliżającego się Pucharu Świata w Beekse Bergen – na listach zgłoszeń do wyścigów elity znaleźli się wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy i zawodniczki.

Zmianą w stosunku do poprzednich wyścigów, będą koszulki Lucindy Brand (jeśli stanie na starcie) i Larsa van der Haara. Brand w najbliższym czasie będzie rywalizowała w klubowych barwach Baloise Trek Lions, natomiast Van der Haar będzie startował w trykocie mistrza Holandii, wywalczonym na początku tego roku.

Listy zgłoszeń do Pucharu Świata w Beekse Bergen: elita kobiety, elita mężczyźni

Transmisje z wyścigów Telenet Superprestige w Niel będą dostępne w Eurosporcie 1 od 13.30 (elita kobiety) i 15.00 (elita mężczyźni).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments