fot. Cofidis

Już za tydzień poznamy finałowy kształt dwóch najwyższych dywizji. Do 15 listopada dosyłać można bowiem dokumenty rejestracyjne by otrzymać status World Teamu i Pro Teamu. To zawsze rozjaśnia przyszłość wielu kolarzy, którzy mogą być bardziej spokojni o los swoich ekip.

Przełom października i listopada to okres, kiedy większość dużych zespołów ma już zamknięte składy bądź zbliża się do tego stanu. Jednocześnie mniejsze drużyny powoli budują w tym samym momencie swoje zestawienia na kolejny rok oraz ogłaszają kolejne ruchy. To sprawiło, że w ostatnim czasie m.in. dowiedzieliśmy się kto będzie reprezentował nowopowstały projekt Q36.5 Pro Cycling Team. Dla przypomnienia – jednym z ich 23 kolarzy będzie Szymon Sajnok.

Caja Rural – Seguros RGA
Okienko transferowe hiszpańskiej ekipy otworzyły ogłoszenia transferów m.in. kilku czeskich zawodników, ostatnimi dniami raczej dominowały zaś prolongaty. Na dłużej w tym Pro Teamie pozostają doświadczony Eduard Prades, szybki David González, 26-letni Fernando Barceló oraz kończący 25 lat w grudniu Joel Nicolau.

Trek-Segafredo
Amerykańska formacja najpierw ogłosiła 30. zawodnika i zamknęła tym samym swój skład na sezon 2023, następnie zwolniła za porozumieniem stron Simona Pellaud, a teraz ogłosiła, że z zespołem zostanie na dłużej Amanuel Ghebreigzabhier.

Ruchy w Pro Teamach
24-letni Iñigo Elosegui opuszcza Movistar Team i będzie teraz kolarzem Equipo Kern Pharma, Antonio Angulo zamienia Euskaltel – Euskadi na Burgos-BH, na dłużej z Israel-Premier Tech zostaje Reto Hollenstein, a debiut na poziomie drugiej dywizji zaliczy 24-letni Scott McGill, który dołączy do Human Powered Health, czyli zostanie nowym kolegą m.in. Stanisława Aniołkowskiego i Alana Banaszka.

Inne transfery
Mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas z 2021 roku, czyli Gustav Wang, pozostanie na poziomie kontynentalnym. Po Duńczyku można było spodziewać się więcej, ale jego nową ekipą będzie ścigające się okazyjnie w Polsce Restaurant Suri – Carl Ras. Znany z dobrej jazdy w m.in. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, 21-letni Jakub Ťoupalík zamieni Elkov – Kasper na EF Education-NIPPO Development Team, a na ciekawy kierunek kariery zdecydował się Lucas Carstensen. 28-letni niemiecki sprinter po latach spędzonych w Bike Aid wybiera się do Azji, gdzie będzie elementem ciekawego, tajskiego projektu Roojai Online Insurance.

Składy kolejnych ekip na bieżąco aktualizują takie serwisy jak FirstCycling, Procyclingstats czy CQRanking. Można tam znaleźć informacje na temat pełnych zestawień takich ekip jak Zalf Euromobil Fior, Team Colpack Ballan, Cycling Team Friuli ASD czy Metec – SOLARWATT p/b Mantel, gdzie nabory zakończyły się bądź chylą się ku końcowi.

Poprzedni artykułLiczebność nacji w World Tourze – czy Francuzi zdominują świat na lata?
Następny artykułCory Greenberg – z szpitalnego łóżka do Pro Teamu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments