fot. Dariusz Krzywański

W sobotę we Włoszakowicach odbył się wyścig „Cześć i Chwała Zwycięzcom” dla upamiętnienia 104. rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, będący zarazem trzecią serią przełajowego Pucharu Polski. W rywalizacji elity triumfowali Patryk Stosz (Voster ATS Team) i Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team).

Już na pierwszym okrążeniu wyścigu elity kobiet, na prowadzenie wysunęła się liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), wypracowując sobie ponad 20 sekund przewagi nad Barbarą Borowiecką (Giant Gorzów Liv Team) i Niemką Larissą Luttuschką (Stevens Racing Team). Na kolejnych rundach Zuzanna Krzystała powiększała swoją przewagę, a Barbara Borowiecka zgubiła zawodniczkę Stevens Racing Team.

Ostatecznie, to właśnie Zuzanna Krzystała sięgnęła po kolejne zwycięstwo w tym sezonie, przecinając kreskę prawie dwie minuty przed Barbarą Borowiecką. Podium uzupełniła Larissa Luttuschka, która do triumfatorki straciła niespełna 4 minuty.

W rywalizacji wzięła udział jedna orliczka – Wiktoria Gładosz (LUKS ETB Team w Głogowie) – która zajęła szóste miejsce w wyścigu open i oczywiście triumfowała w kategorii do lat 23.

Zdecydowanie bardziej zacięta walka toczyła się o zwycięstwo wśród juniorek. Na najwyższym stopniu podium stanęła Zofia Bluszcz (RK Exclusive Doors MTB Team), która w wyrównanym pojedynku pokonała Tatianę Gromadę (Pho3nix Cycling Team) oraz Rozalię Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra).

Wyniki kobiet open

Po wyścigu kobiet open, na starcie stanęli mężczyźni. Najszybciej ruszył Patryk Stosz (Voster ATS Team), ale razem z nim w czołówce utrzymywali się Michał Topór (NS Bikes Trezado) i Dawid Jona (Grupa Kolarska Gliwice). Mimo licznych przyspieszeń – szczególnie ze strony Michała Topora – trójka razem na prowadzeniu przejechała kolejne okrążenia.

W zasięgu wzroku liderów cały czas miał Michał Paterak (LKS Bryksjusz Gościęcin), lecz nie zdołał do nich dołączyć.

Na szóstym z dziewięciu okrążeń sytuacja w czołówce się zmieniła – na atak zdecydował się Patryk Stosz, którego tempo był w stanie utrzymać Dawid Jona. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo – po chwili kolarz Voster ATS Team samotnie wysunął się na prowadzenie, a Dawida Jonę wyprzedził Michał Topór. W takiej kolejności zawodnicy uplasowali się w klasyfikacji końcowej.

Wśród orlików triumfował Dominik Górak (TTS.Coach / Spica Solutions Team), pokonując Stanisława Goliwąsa (UKS Krupiński Suszec) i Łukasza Juszczaka (Lubelskie Perła Polski).

Wyścig juniorów padł łupem Ksawiera Garnka (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike), a na dalszych pozycjach uplasowali się Dawid Lewandowski (LKS POM Strzelce Krajeńskie) i Mikołaj Kubica (UKS Koźminianka Koźminek).

Wyniki elity mężczyzn i U23

Wyniki juniorów

Pozostałe kategorie:

Żak
1. Mikołaj Bereźnicki (JKK Jeleniogórski Klub Kolarski)
2. Franek Drzewiecki (Warszawski Klub Kolarski)
3. Szymon Kamiński (Trek Gdynia)

Żakini
1. Aleksandra Spilok (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)
2. Kaja Machowska (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń)
3. Klara Kohnke (KS Klif Chłapowo)

Młodzik
1. Wojciech Cierpicki (UKS Sportowiec Piła)
2. Stanisław Stachowicz (UKS Sportowiec Piła)
3. Filip Trawnik (UKS Koźminianka Koźminek)

Młodziczka
1. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk)
2. Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Team)
3. Maja Tułacz (UKS Koźminianka Koźminek)

Junior młodszy
1. Kacper Mizuro (Pho3nix Cycling Team)
2. Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda)
3. Nikodem Gwóźdź (Grupa Kolarska Gliwice)

Juniorka młodsza
1. Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski)
2. Emilia Bindacz (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)
3. Nadia Macios (LKS Drogowiec Złotów)

Kobiety masters
1. Joanna Wąsiel (Bieniacz Bike Team Rowerownia)
2. Anna Orian (LUKS Rospondek Żyrowa)

Masters I
1. Marcin Wider (Bike Garage Diversey Team)
2. Maksymilian Bieniasz (Bieniasz Bike Team Rowerownia)
3. Dawid Romanowski (Yolobike Marba MTB)

Masters II
1. Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team)
2. Janusz Łodej (Akademia Kolarska Głogów Małopolski)
3. Tomasz Kubala (Pressing Bike-System, Schody i Drzwi Gromotka Team)

Masters III
1. Artur Spławski (Merx Team Wągrowiec)
2. Wojciech Bartolewski (Ecocolor.pl)
3. Mariusz Kowalczyk (MGLKS Błękitni Mexller w Koziegłowach)

Masters IV
1. Marek Witkiewicz (niezrzeszony)
2. Jan Zozuliński (niezrzeszony)
3. Marian Kłos (Diversey Team)

Amatorzy do 40 lat
1. Krystian Kruk (Pro-Fit-Bike/Jaanbikes)
2. Kacper Fiszer (Stowarzyszenie Klub Sportowy 64-sto Leszno)
3. Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań)

Amatorzy 41+
1. Krzysztof Paluszek (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych)
2. Bartosz Koniuszewski (Winaar CX!)
3. Mike Schiller (Kondycja.net Team)

Amatorki
1. Sylwia Tumiłowicz (Stowarzyszenie Klub Sportowy 64-sto Leszno)
2. Sylwia Górna (Kondycja.net Team)
3. Daria Szebeko (LKS Drogowiec Złotów)

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments